„Zájem o rybolov je dost velký, letos jsme vydali dvě stě padesát sedm povolenek. Od loňského roku se zvýšil počet o celou padesátku. Soutěže se však nezúčastňují jenom rybáři z blízkého okolí. Pravidelně k nám přijíždí i skupinka tichých bláznů až z Prus na Přerovsku,“ sdělil Radek Orálek, předseda místní organizace Moravského rybářského svazu Nedakonice.

Pořadatelé závody ukončili v neděli v devět hodin ráno, kdy provedli měření a vyhlášení výsledků. Absolutním vítězem se stal Marek Janík z Polešovic, kterému na udici uvízl kapr o délce 66 centimetrů. Druhé místo obsadil Boršičan Pavel Balíček s devětapadesáticentimetrovým šupináčem. „Letošní závody považuji za vcelku zdařilé. Celkem rybáři vylovili 82 kaprů, 3 úhoře a jednoho lína. Škoda jen, že se nikomu nepodařilo chytit dravou rybu,“ spokojeně akci zhodnotil Orálek.

V areálu Sádky, který se nachází v těsné blízkosti slepého ramene řeky Moravy, se sešla také většina místních obyvatel. „Chodím sem každoročně, bývá tady dobrá atmosféra. Sejdeme se s přáteli a ochutnáme výborné smažené kapry,“ řekl Petr Malina z Nedakonic.