Podle osmatřicetiletého muzikanta je trubka fascinující nástroj pro odvážné. „Na trumpetu hráli a hrají opravdoví frajeři. A navíc, kromě toho, že cestují po světě, vystupují v televizi a v rozhlase, dělají to, co je baví, a tím jsou svobodní!

A abych nezapomněl, ještě jedna banalita – hra na hudební nástroj prudce zvyšuje inteligenci a schopnosti nutné k tomu, aby váš test ve škole nebyla noční můra," popisuje s úsměvem svou lásku k trubce Ladislav Kozderka.

Ladislav pochází se slavného rodu Kozderků, a jak mu jeho tatínek často a rád připomínal, byl už šestým Kozderkou na brněnské konzervatoři. „Dodnes z toho hudebně-genetického balíku čerpám. Táta a jeho bratři byli brněnské hudební legendy, dále to byla moje nevlastní sestra zpěvačka a herečka Laďka Kozderková, fenomenální trumpetista Vladislav Kozderka a pianistka Jarmila Kozderková. Moje maminka je zpěvačka, která zpívá s těmi nejslavnějšími dechovkami, jako byla Moravanka a později Moravěnka. No a do budoucna třeba ješte někdo přibude," dává nahlédnout do historie talentovaného rodu jeho pokračovatel.

Sobotní koncert Slováckého komorního orchestru se sólisty bude zasvěcen památce pedagoga Slovácké ZUŠ Martina Pavluše, který nedávno náhle zemřel. „Zvolil jsem jednu skladbu vlastní, která se jmenuje Solarus a je vyznáním přírodě, slunci a bohu, a druhou skladbou je Suita D dur G. F. Handela. Věřím, že koncert bude důstojnou vzpomínkou na Martina a zároveň také krasným hudebním zážitkem," zve do Reduty Ladislav Kozderka.

Autor: Petra Kučerová