Nemocného Cruze totiž plnohodnotně zastoupil Jan Přibyl. Ten shodou okolností zahraje se svojí kapelou v Uherském Hradišti, když zahájí abonentní koncertní řadu 2009–2010.

„Koncertní řada pro sezonu 2009–2010 byla připravena již minulý týden, kdy seskupení Lazaro Cruze Quintet vystupovalo v Redutě. Jedním z překvapení, které mohou očekávat posluchači a milovníci jazzu v příští sezoně, je například závan skandinávského větříku v podobě norské zpěvačky Caroline Hitland a muzikantů Adriana Myhry a Tore Sandbakkena,“ vyjmenoval za pořádající Klub kultury v Uherském Hradišti Milan Zámečník.
V nových pořadech podle něj přibude opět celá řada stylů v podání nadšených a erudovaných muzikantů nejen z domácí, ale také z norské a slovenské scény.

Fotogalerie z koncertu: ZDE

„Další novinkou budou termíny abonentních koncertů. Letos byli posluchači zvyklí přicházet na koncerty vždy ve středu, v další sezoně se jim budou kapely představovat čtvrteční večery,“ doplnil Zámečník.

Tím však pracovníci Klubu kultury změny a překvapení nevyčerpali. Podle zástupce ředitele Klubu kultury Jana Maděriče je dost možné, že pro návštěvníky v příští sezoně pořadatelé připraví například sezení v podobě quasi jazzové kavárny.

V jazzové řadě, na kterou si mohou milovníci tohoto žánru již nyní zakoupit předplatné, se mohou těšit na Jan Přibyl Quintet, Los Quemados, Caroline Hitland & Aftertee, Josef Vejvoda Trio, Jazz Q, Vojtěch Procházka Trio a Pacora Trio.