Novinkou jsou závody v běhu a především prestižní turnaj v plážovém volejbalu „Staropramen Super Cup“, který vyvrcholí poslední den akce.

„Na Slovácké léto přijedou i nejlepší čeští hráči. Finále bude v přímém přenosu vysílat Česká televize,“ odtajnil organizátor Marek Pochylý.

Nejdůležitějším cílem sportovních aktivit je zaměření na široké cílové publikum.

„Klasicky nabídneme plážový volejbal, fotbal, pétanque a házenou. Nově pořádáme běhy na pět a deset kilometrů a také závod pro děti,“ přiblížil Marek Pochylý.

Ilustrační foto
Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Pro ženy organizátoři přichystali cvičení s mistryní světa ve sportovním aerobiku Olgou Šípkovou a dvojnásobným vítězem Star Dance Janem Onderem. Kromě nich do Hradiště zavítají Miloslav Vaněk a Bohdana Poláchová.

Bohatý program doplní módní přehlídka, folklorní večer, karibská party nebo skate exhibice. Vstup na akci je po celou dobu zdarma. Pořadatelé ale zvažují i zavedení prémiové zóny před pódiem. Vybrané vstupné by putovalo na benefiční účely.

„Placená místa by byla vhodná pro lidi, kteří chtějí být blízko dění a mít vlastní přístup k občerstvení a toaletám,“ vysvětlil Marek Pochylý.

Slovácké léto loni navštívilo třicet tisíc lidí. Turnajů se zúčastnilo tisíc sportovců. Na průběh akce dohlíží padesát pořadatelů. (bart)

Fleret. Ilustrační fotografie.
Na Kupkofestu zahrají Fleret i Marek Ztracený