Šestihodinovou hudební šňůru vtipně moderoval Laďa Vyskočil, alias John Hádrama z punkfolklórní partičky Hadramašmátrá. Ten jako první pozval na pódium hradišťské Made By Zero. Po nich prostor ovládli Born This Way z Olomouce se svojí zpěvačkou Petrou, rodačkou ze Slovácka, která zpívala několik roků s brodskými Chaos In Head. „Bylo to supr. Máme z vystoupení moc dobrý dojem, obzvlášť, když uvážíte, že šlo o náš teprve sedmý koncert," pochvalovala si Petra. Před půl desátou už ale parket rozhýbali domácí Dagnes. Ti se letos, po loňském comebacku, objevili na pódiu po deseti letech.

„Repertoár jsme oproti loňsku rozšířili o písně Slovopád a Stopař na osm kusů a já osobně mám, jak z našeho letošního vystoupení i z celého ROBfestu dobrý dojem," poznamenal Svaťa Tinka, hlavní organizátor akce, a také frontman Dagnesfes. V sestavě kapely se kromě něj objevil s kytarou ještě jeden člen původní sestavy, Luďa Daněk žijící s rodinou ve Švýcarsku. Na sólovou kytaru kouzlil Chorche – Jiří Hasík jinak z brodských Chaos In Head a za bicí usedl Pepa Mareček z hradišťských Free Fall.

Ve finální části ROBfestu rozpumpovali energií atmosféru v sále vyškovští Dark Gamballe. Ve svém setu zahráli několik hitovek z alba Superstar, načež představili také svůj letošní megahit Fata Kapitána Morgana. Pomyslnou štafetu od nich převzala po Zubaté od Pražského výběru nedočkavě očekávaná blackmetalová legenda Törr. Jejich vystoupení gradovalo hned několikrát. Jak jinak, také při notoricky známé pecce Kladivo na čarodějnice. „Panečku, to byla jízda," přiznal šedesátník Milda Škopík z Hulína, který do Dolního Němčí dorazil s několika kamarády.

ROBfest se poprvé uskutečnil v roce 2011 jako vzpomínka na zemřelého bubeníka Roberta Tinku. Ten v letech 1987–2010 působil v dolněmčanských skupinách Dagnes a AmöbiA. V uplynulých letech se na ROBfestu mimo jiné představily kapely Visací zámek, Alkehol, Plexis, Dark Gamballe, Hypnos či Morčata na útěku.