„Těch na ples přišlo třicet. Řekla bych, že masky jsou každým rokem důmyslnější a vypracovanější. Lidé si dají s maskami více práce a postarají se těm, kteří na ples přijdou, o zajímavou podívanou," dala průchod pocitům předsedkyně devadesátičlenné huštěnovické červenokřížské organizace Ludmila Smýkalová.

Na parketu kulturního domu se za doprovodu skupiny Madusong představili čtyři návštěvníci ve skafandrech kosmonautů z americké vládní agentury zodpovědné za kosmický program a výzkum v oblasti letectví (NASA).

Krátce po dvaadvacáté hodině jim předsedkyně huštěnovické skupiny ČČK předala velký dort za prvenství v soutěži o nejlepší masku. O jedenáct bodů za nimi skončila americká osádka raketoplánu Columbia a jen jediný bod na ni ztratila čtyřka z Jamajky.

„Fandil jsem osádce raketoplánu, která na loňském plese proplouvala sálem kulturního domu na pirátské lodi Tajga a vysloužila si za prvenství mezi maskami dort. Dnes skončila na druhém místě," posteskl si její fanoušek Jiří Karlík ze Spytihněvy.

Stejně jako v minulých letech čekalo na plesající půlnoční překvapení, které pořadatelé v průběhu večera úzkostlivě tajili. Byla to parodie na Trnky, brnky, v podání deseti červenokřížaček.