Hon ve Stříbrnicích přišli v sobotu policisté zkontrolovat dvakrát

Na honu, který se konal v sobotu ve Stříbrnicích, byli strážníci na dodržení všech předpisů dohlédnout dokonce dvakrát. „Pořádali jsme v sobotu hon ve Stříbrnicích. Policisté přišli na kontrolu nejprve ráno a poté ještě jednou odpoledne. Nikdo však nenadýchal,“ uvedl člen mysliveckého spolku Stříbrnice Jiří Kubernát. Ten se domnívá, že je správné, když policisté chodí na kontroly. V současné době jsou podle něj tak časté, že si nikdo netroufne napít se alkoholu. Některé hazardéry však policisté přece jen odhalili.

„Letos jsme prováděli už třináct kontrol honů. Technické stavy zbraní byly v pořádku a také doklady měli účastníci honů platné. Dva myslivci však nadýchali, a to do 0,5 promile alkoholu,“ prozradila mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková.

To, že si myslivci netroufnou požít alkohol, potvrzuje také člen mysliveckého spolku Kostelany Ivan Mařák. „Letos jsem byl zatím jenom na jediném honu, a to 10. listopadu v Hluku, kam policisté nepřišli. Dvě kontroly jsem však osobně zažil vloni, kdy jsem se také podrobil dechové zkoušce,“ poznamenal Mařák. Podle něj si on i jeho kolegové dávají na alkohol, zbraně a také doklady pozor. „Přece jen přijít o zbrojní průkaz na pět let asi nikdo z nás nechce. A vidím kolem sebe, že si žádný myslivec nedá ani pivo,“ doplnil Mařák.

Velmi pozitivně hodnotí činnost policie Českomoravská myslivecká jednota. „Jsme rádi, že policisté i letos se zvýšenou intenzitou kontrolují myslivce na honech. Bereme to jako preventivní opatření, která vedou ke zvýšení kázně účastníků honů,“ vysvětlil mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Šilha s tím, že doufá, že v této činnosti budou strážníci i nadále pokračovat.