Za pár týdnů se pak dozvěděla, že ji vybrali. Teď její postup do semifinále závisí na hlasování na webových stránkách.
„Soutěž funguje tak, že agentura na každý kalendářní měsíc vybere tři dívky z castingu, pro které mohou lidé v průběhu roku hlasovat. Ta dívka z trojice, která bude mít nejvíce hlasů, postoupí do semifinále,“ popsala podstatu soutěže mladá modelka. Ta, ač je z Uherského Hradiště, studuje střední zdravotnickou školu v Brně. Trvalé nebo přechodné bydliště v Brně je totiž jednou z podmínek soutěže.
⋌Pokračování na straně 2

Veroniku bavilo sledovat módu a zkoušet si různé modely už od dětství. Brno Girl je první soutěž, do které se přihlásila. „Udělala jsem to hlavně kvůli mamince, abych jí splnila sen. Ale samotnou mě to nadchlo. Péče vizážistky i pózování při focení, moc jsem se při tom odreagovala a také se pobavila,“ vzpomíná na zážitky z focení.

Rodina i přítel jí případné vítězství přejí. Habáňové by prý ke štěstí stačilo postoupit. Pokud by však zvítězila, ráda by se fotomodelingem živila a věnovala se mu naplno. „Design a móda je můj koníček. Také by mě bavilo být letuškou, je to zajímavé povolání. Ráda bych se zdokonalila v cizích jazycích. Zkrátka se budu muset ještě rozhodovat,“ směje se.

Mladá modelka studuje čtvrtý ročník zdravotnické školy, proto se nyní soustředí hlavně na přípravu k maturitě. „Ve zdravotnictví ale zůstat nechci. Už při škole jsem poznala, že si většina pacientů neumí vážit práce zdravotních sester, trpělivosti a starostlivosti. Pacientů, kteří vás pochválí, je už dnes málo,“ podotýká. Už nyní se ve volném čase začíná věnovat cvičení v posilovně. „Nikdy jsem pořádně nesportovala, jsem štíhlá po tátovi, takže jsem to ani nepotřebovala. A po pravdě, nejlíp se cítím na gauči u televize s miskou chipsů,“ směje se.

Pro Veroniku je v současné době prioritní právě maturita a hned po ní vybudování kariéry. „Přála bych si totiž hodně cestovat, asi za deset let založit rodinu a být schopná si na to vydělat. Co se týče bydlení, lákají mě větší města, alespoň Brno nebo Praha, popřípadě cizina. Uherské Hradiště mám však moc ráda a stýská se mi po něm,“ tvrdí s tím, že má na Slovácku mnoho přátel a známých. Proto, pokud jí chce někdo poslat hlasy k postupu v soutěži, může navštívit webové stránky www.brnogirl.cz.