Rodák z Ostravy na Slovácko zavítal se svými typickými krajinami. Tentokrát s kolekcí děl nazvanou Toulky krajinou Moravy.

Před nedávnem však začal používat také novou techniku. „Začal jsem malovat akrylovými barvami. Dělám jimi hlavně abstraktní věci. Nově tvořím také vinné sklepy a některé vesnice na jižní Moravě. Ale to je spíše taková obchodní záležitost,“ bilancoval uplynulé dva roky výtvarník.

Tematicky Dyl pokračuje v přírodní linii, na niž je symbolicky naladěn. Většinou zachycuje krajinu Beskyd a Oderských vrchů. Oblíbil si také kouzlo starých chalup, které maluje ve všech ročních obdobích.

„Jsem starý tramp, proto mě asi vždycky přitahovala krajina. A to i dnes, kdy už ven do přírody nejezdím. Přírodu mám moc rád, a proto ji maluji. Například velká města nemaluji vůbec,“ poznamenal výtvarník.

Nejmilejší Dylovou technikou je akvarel. Ale nebrání se však ani některým dalším technikám. „Tvořím i pastelem, ale musím přiznat, že nejpřijatelnější a nejpřirozenější mi připadá právě ten můj oblíbený akvarel,“ prohlásil Dyl.

A proč si výtvarník oblíbil právě město Uherské Hradiště? „Mám ho rád, protože jsem se tady naučil pít dobré víno,“ zasmál se. Výstava jeho děl bude v Divadelní galerii k vidění do 30. listopadu.

Přečtěte si také:

V Divadelní galerii vystavuje Dyl