Sérii záběrů plných obrazových kontrastů i emocí vystavenou na hradišťském Palackého náměstí, pořídil Venglář během svého pobytu v rekonstrukčním týmu naší armády v afghánské provincii Lógar, v době od loňského srpna do letošního února.

„Fotil jsem ve svém volnu a jak mi to situace dovolila. Šlo mi o zachycení atmosféry, která kolem nás v Afgánistánu tehdy panovala,“ řekl Venglář a přiznal, že snímky pořídil kompaktním fotoaparátem.

Jeho díla osobně ocenil v pátek 22. července večer na zahájení výstavy ministr obrany Alexandr Vondra.

„Kombinace profesionální voják a fotograf je sice překvapivá, ale o to více pozoruhodná,“ poznamenal Vondra a uvedl, že výstava četaře Vengláře byla pouze jedním ze tří důvodů, proč na 37. ročník Letní filmové školy do Uherského Hradiště dorazil. Dalšími důvody Vondrovy festivalové návštěvy metropole Slovácka podle něj bylo zařazení sekce Filmaři ve zbrani do programu filmovky i pozvání ministrova náměstka pro ekonomiku a někdejšího starosty Uherského Hradiště Libora Karáska.

Výstava v Uherském Hradišti potrvá do 31. března a poté se má představit také na dalších místech republiky, například v Českém Krumlově.