„Rodí se u nás nová fakulta, takže téma Zrození se váže k ní. Zatím však nemá schválený název. S myšlenkou uspořádat majáles jsme si pohrávali dlouho a letos jsme ji konečně zrealizovali. Setkali jsme se s nadšením ostatních studentů i s podporou vedení školy, která nám pomohla také finančně,“ poznamenala jedna z hlavních organizátorek majálesu Gabriela Hasalová.

Studenti pořádající tuto akci by chtěli zavést její tradici také do budoucna. „V letošním roce jsme to už nestihli, ale v dalších letech chceme oslovit také místní středoškoláky, aby se k nám připojili,“ doplnila Hasalová.

Záštitu nad organizací majálesu převzal také uherskohradišťský starosta Libor Karásek, který se oficiálního zahájení na Studentském náměstí sám zúčastnil. „Myšlenka pořádání této akce se mi moc líbí, je to jakýsi důkaz studentské svobody. Majáles si pamatuju pouze z dětství, kdy jej pořádali gymnazisté v Uherském Brodě, a už tehdy se mi to líbilo,“ vyjádřil se starosta.

Na akci dorazil také rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Ignác Hoza a děkan fakulty technologické Petr Hlaváček. Na Studentském náměstí všechny čekal nabitý program. „Konaly se různé soutěže, volil se první oficiální král majálesu a vyhrávaly kapely Sory, Chemtrail, Madline nebo El Chorro. Hlavní hvězdou byla pražská skupina Southpaw,“ prozradila studentka Veronika Hubáčková.