Hlučané nejeví zájem o kulturní akce, v Kunovicích se účast lidí zvyšuje

Téměř s nezájmem se však setkává první muž hlucké radnice Jan Šimčík. „Lidé chodívají na podzimní vaření starodávných jídel nebo jiné akce, které se konají v památkových domcích. Co se však týče například vinobraní, tam jsme zaznamenali mizivou návštěvnost,“ uvedl smutně starosta Hluku Jan Šimčík. Dobrý divácký ohlas zaznamenal pouze u vystoupení Hradišťanu s olomouckou filharmonií, které se konalo v polovině října.

Naopak v Kunovicích se podle předsedkyně kulturní komise Olgy Strašákové zájem veřejnosti o kulturní akce pořádané městem stále zvyšuje. „Lidé si dost zvykli na pravidelné akce, jako je festival Kunovské léto, pálení čarodějnic, jízda králů nebo zpívání u vánočního stromu. Solidní návštěvnost jsme zaznamenali také při akcích pořádaných u 10. výročí určení Kunovic městem,“ poznamenala Strašáková. Ujalo se podle ní i rockové léto, které se letos konalo podruhé. Zároveň však dodala, že už menší zájem mají lidé o různé besedy. Nezaujalo je ani letní promítání.

V Uherském Ostrohu jednoznačně vedou akce pro děti. „Ať už to bylo Putování za strašidly nebo divadlo pro děti, pokaždé přišlo asi tři sta lidí. Také je zaujal koncert Beatles revival. Naopak nezájem byl o amatérské divadlo či koncert vážné hudby,“ uvedl pracovník místního odboru kultury Radek Nožička.
V Uherském Hradišti evidují 70 předplatitelů na koncerty vážné hudby a 50 na jazzové koncerty. „Nepovedl se koncert No Name. Ale teď na podzim je zvýšený zájem o všechny akce,“ sdělila Monika Týznerová z Klubu Kultury.

 

Úspěšné kulturní akce:

Uherské Hradiště – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, představení Slováckého divadla, koncerty vážné hudby
Uherský Brod – Kateřinský jarmark, Den otevřených památek
Kunovice – oslavy 10. výročí města, výstavy, Kunovské léto
Staré Město – oslavy 10. výročí města, program ke Dni matek
Uherský Ostroh – vystoupení Beatles revival, akce pro děti
Hluk – koncert Hradišťanu a olomoucké filharmonie
Bojkovice – dětské akademie a folklorní vystoupení