Libore, vracíte se zpátky do zápasového rytmu a fanoušci se vás s velkou pravděpodobností dočkají i v sobotním utkání proti Liberci. Jste již zcela připraven?

Koleno drží. Vše je teď 
v pořádku a já věřím, že budu moct nastoupit. Myslím, že jsem připraven.

V pohárovém utkání jste zvládl 70 minut. I když jste gól nedal, do šancí jste se dostával. Důležité ale především bylo pořádně vyzkoušet, jestli koleno vydrží zátěž?

Přesně tak, hlavně jsem chtěl vědět, jak vydrží koleno. Zápasová zátěž je něco jiného než trénink. Koleno vydrželo, což je dobré. Měl jsem v zápase nějaké šance, které jsem bohužel nedal, ale snad jsem si to nechal na Liberec.

Čeká vás právě utkání se soupeřem, kde jste dříve působil. Navíc jste delší dobu nehrál, jste na zápas hodně nažhavený?

Pohár je něco jiného než liga, takže jsem natěšený. Všichni víme, že nás čeká těžký zápas, ale potřebujeme a hlavně chceme bodovat. Musíme tomu dát maximum a body prostě urvat.

Liberec se od vašeho odchodu dost výrazně obměnil. Je tam někdo, s kým udržujete nějaké spojení?

Já tohle nějak moc neprožívám. Když odejdu z klubu, tak si potom s klukama a vůbec s nikým nepíšu. Žádné hecování. Jednak je to od mého odchodu z Liberce už dlouho a opravdu tohle moc neprožívám.

Liberec má kvalitní kádr, který hraje evropské poháry. Na koho si budete muset dát nejvíce pozor a naopak, v čem by mohla být vaše šance?

Opravdu mají silný kádr, zkušené hráče, ať už v obraně nebo Ramba (Rabušic) na hrotu. Mají velmi dobře vystavěnou zálohu, mužstvo si sedlo, předvádí skvělý fotbal. Pro nás to znamená, dát do zápasu maximum, co půjde, zapojit srdce a urvat to bojovností. Liberec má lepší mužstvo, ale to neznamená, že bychom měli prohrát. To v žádném případě! A já věřím, že si to všichni uvědomují.

První půle s Mladou Boleslaví ukázala, že je Slovácko připravené na daleko lepší výkony 
i proti silnějším celkům. Myslíte, že mužstvu pomohl váš návrat a velmi dobré výkony hráčů, jako jsou Biolek či Šimko? Když pomineme neproměněné šance, tak jste předváděli mnohem kvalitnější fotbal než soupeř a mohli jste pomýšlet 
i na postup. Jsou tohle faktory, které mohou mužstvu pomoci?

Samozřejmě. Konkurence v kabině se zase zvýšila, protože oba zmínění kluci svou šanci využili a odehráli dobrý zápas. Myslím, že je to jenom dobře, protože čím větší konkurence v kabině je, tím víc by to mělo člověka vyprovokovat k lepší práci na tréninku, aby se do nominace dostal. Tohle pak pomůže celému mužstvu. Byl to sice jenom poločas, ale je na čem stavět. Hlavně musíme začít proměňovat šance, protože jinak přijde veškerá snaha, ať už jednotlivce nebo celého mužstva, vniveč.

V posledních utkáních jste skutečně neproměnili velkou porci šancí. Myslíte, že je to o štěstí, náhodě, nebo psychice hráčů?

Asi od každého kousek. Trošku smůly, trochu toho neumění situaci lépe vyřešit a zachovat klid v zakončení. Je to takový koktejl, který když se namíchá, tak to tam pak padá. Ale hlavní je tomu pořád věřit, protože jak tomu propadne hlava, je konec.

Vy jste dlouhou část podzimní části sledoval zápasy z tribuny. Jaké to bylo?

Vždy je to horší. Horší, než když sedíte třeba i na střídačce, protože na tribuně máte nadhled a daleko více si uvědomujete chyby.

Svatopluk Habanec: O sestavě ještě nemám jasnoPo nepovedeném zápase 
s Baníkem se daly některé věci do pohybu. Náš téměř hodinový výkon doma s Boleslaví mě po dlouhé době uspokojil. Čeká nás Liberec, který nemá tak široký kádr jako třeba Plzeň, a tak zvládat současně Evropskou ligu a Gambrimus ligu je pro něj náročnější. 
Z toho pohledu by jim reprezentační přestávka mohla pomoci, ale na druhou stranu ve čtvrtek po našem sobotním zápase mají doma zápas se Sevillou, což je pro ně možná malý vrchol evropského podzimu. My se však musíme zajímat především o sebe. Pokud dokážeme navázat na zmiňovaný hodinový výkon s Boleslaví, tak určitě máme šanci. Body totiž potřebujeme. Sestavu zatím nemám definitivně jasnou. Co ale vím jistě a co prozradit mohu, je, že nastoupí hráči, kteří mají momentálně nejlepší formu a kteří se za Slovácko budou chtít bít.