Některé termíny jsou už dokonce beznadějně vyprodané. Potvrdila to Martina Dörrová z uherskohradišťského Domu dětí a mládeže Šikula.
Uherské Hradiště

„Letos pořádáme tři pobytové a šest příměstských táborů. Některé termíny máme už nyní obsazené. Zájemců je opravdu hodně a snad každý rok jich přibývá. Lidé své děti letos přihlašovali už od Nového roku,“ uvedla Dörrová. Tábory pořádané hradišťským domem dětí mají kapacitu do čtyřiceti dětí, co se týče pobytových a do dvaceti dětí na příměstské tábory. „Ceny se od loňského roku příliš nezměnily. Pobytové tábory jsme zdražili o sto padesát korun a příměstské o padesát,“ dodala Dörrová.

Uherský Brod

Obdobná situace panuje v Uherském Brodě, kde kromě tří pobytových táborů pořádají také jeden zahraniční. „Příměstské tábory zajišťujeme na celé prázdniny kromě dvou týdnů dovolené. A zahraniční desetidenní pobyt pořádáme každoročně, letos se chystáme do Itálie,“ prozradila ředitelka brodského Domu dětí a mládeže Soňa Kunčarová.

Příměstské tábory v Uherském Brodě mají oproti ostatním až čtyřnásobnou kapacitu. Mohou tam na jeden den „pohlídat“ až osmdesát dětí. „Novinkou letošního roku budou jednodenní výlety pro rodiče s dětmi,“ dodala Kunčarová.

Staré Město

Dva měsíce už svým dětem mohou rezervovat termíny na tábor také rodiče ve staroměstském Středisku volného času Klubko. Tam letos zájemcům nabízí sedm příměstských táborů s kapacitou dvacet dětí na den, jeden pobytový s kapacitou do padesáti dětí a jeden vodácký, na který může jet třicítka dětí. „Lidé své ratolesti přihlašují už nyní, velký zájem sledujeme především u příměstských táborů. Zdražení se u nás promítlo zhruba do sta korun na jeden tábor,“ uvedla pracovnice Klubka Pavla Zajícová.

Uherský Ostroh

Stejné ceny jako v loňském roce ponechali u táborů v Domě dětí a mládeže Pastelka v Uherském Ostrohu. „Pořádáme letos dva desetidenní a jeden příměstký tábor. Ceny zůstaly od loňského roku stejné. Lidé se u nás také přihlašují už nyní, ale volná místa samozřejmě ještě máme. Tábory jsou v posledních letech čím dál větším lákadlem a znovu si získávají oblibu. Je to asi hlavně tematikou a programem,“ myslí si Andrea Helmichová z ostrožské Pastelky. V Uherském Ostrohu se na pobytový tábor může přihlásit asi čtyřicet dětí a na příměstský dvacet.

Hluk

Příměstské tábory nepořádá vůbec Dům dětí a mládeže Hluk. „Pořádáme pouze pobytové tábory, a to tři. Už máme většinu míst obsazených, zájem je vážně velký,“ uvedl ředitel hluckého domu dětí a mládeže Josef Vaškových.

Netradiční obohacení letním táborům nabízí uherskobrodská hvězdárna. „S dalekohledy můžeme přjet až do tábora a nabízíme provozovatelům pro děti pozorování objektů letní oblohy, seznámení se souhvězdími, pořad o vesmíru, besedu o možném životě ve vesmíru a další pestrý program,“ poznamenal Rostislav Rajchl z uherskobrodské hvězdárny.