„K tomu navíc přibude jeden tajný host a snad i nějaké to překvapení nejenom pro diváky, ale i pro kolegy," usmívá se průvodce pořadem Josef Kubáník, jenž spolu s cimbalistou a uměleckým šéfem Harafice Petrem Gablasem před třemi lety projekt vymyslel.

„I tentokrát jsme připravili hned několik skladeb, které diváci znají z televizí, z nahrávek s jinými orchestry a my je předvedeme v úpravě s cimbálem. Moc se těším," říká cimbalista Petr Gablas. Zároveň ale oba jmenovaní přiznávají, že si uvědomují problém s nedostatkem lístků.

„Hledali jsme různá řešení, ale každé by oslabilo tu samotnou unikátnost, kdy se na jevišti dějí věci nepřipravené a překvapivé. V tom je síla celého večera. Ale slibujeme, že všechna pro a proti ještě zvážíme," snaží se zájemce o koncert uklidnit Josef Kubáník.

Některé možná divadelníci potěšili tím, když na svých facebookových stránkách zveřejnili originální video ze zkoušky, na níž s Haraficou své hudební číslo připravují Tomáš Šulaj a Jitka Josková. „Kolegové si vybrali skladbu z lyrikálu Kudykam s názvem Přišlo mi to vhod. Slyšet ji v cimbálové úpravě je opravdu krásné," chválí Haraficu i své kolegy Josef Kubáník s tím, že ve zveřejňování videí na Facebooku chtějí divadelníci pokračovat.

„Bude to aspoň náplast pro ty, kteří se do divadla na koncert nedostanou," uzavírá. Příští týden přineseme v Deníku informace o tom, jak Letní jízda s Haraficou v divadle probíhala. (kaj)