Páteční vernisáž akce, která má ve foyer kina Hvězda trvat do 18. května, se nesla v očekávaném recesistickém stylu. I proto se návštěvníci, kteří zaplnili vstupní prostor Hvězdy, dokonale bavili. Zahájení výstavy s názvem Chvála zániku aneb Babylonská říše zanikala 600 let, měl pod svou taktovkou kurátor akce a umělecký kritik Tomáš Ježek, jenž si kvůli tomu nechal na svou holou hlavu nakreslit bujnou kštici.

„Guerillová umělecká skupina Nakrčení vznikla před osmnácti lety. Jejich činnost započala v roce 1998 v Galerii U Sovy. Poté se na 11 let odmlčeli, aby se objevili v roce 2009 na výstavě ve Slováckém divadle. Dnes po téměř sedmi letech ztrácení a nalézání se opět tato skupina objevuje na scéně. Tentokrát v kině Hvězda. Doufáme, že se Nakrčení nebudou v příštích letech tak dlouho schovávat a vynoří se v kratším intervalu než tomu bylo doposud," neztrácí naději Tomáš Ježek.

Ani z delší výstavní pauzy však nemá obavy malíř, výtvarník a pedagog Jiří Salajka. „Pokud by to bylo s desetiletým časovým odstupem, tak to už mi bude přes sedmdesát, což bude nádherné. To už budu říkat, dožiju-li," pousmál se Jiří Salajka s tím, že ho zájem lidí mile překvapil. „Je neuvěřitelné, když sem lidé cestují až z Prahy či z Brna, kvůli několika minutám. Jsem dojatý. Navíc úvodní slovo nebylo otravně dlouhé, proslovy všech krásně splynuly v jeden. Pěkný kulturní sendvič se z toho stal," poznamenal Jiří Salajka s humorem sobě vlastním.

Zdroj: Youtube