Podívat se na něj přišlo na šest stovek návštěvníků. Nový král převezme na konci května pomyslné žezlo od současného Petra Šobáně.

„Na jízdu králů se už moc těším. Na koni zatím jezdit neumím, ale budu se to učit. Také moc rád chodím v kroji. Protože v něm nejsem příliš často, tak je to pro mě vzácné,“ prozradil budoucí vlčnovský vládce Adam Pešl. Jeho rodiče oslovili vlčnovští legrúti s tím, jestli jim dají syna za krále.

„Rozmýšleli jsme se chvilku a pak se rozhodli, že do toho půjdeme. Manžel je sice vlčnovský rodák, ale králem nikdy nebyl, takže Adam bude první z rodiny. Teď se moc těší a my jsme na něj pyšní. Dokonce už někteří známí říkali, že i náš mladší syn by byl jednou pěkný král,“ poznamenala maminka budoucího krále Olga Pešlová.

Adam chodí do páté třídy a ve volném čase se věnuje sportu, hlavně fotbalu a šachům. „Spolužáci a kamarádi se na mě byli podívat na krojovém plese a přejí mi roli krále, řekl bych, že jsou na mě také trochu pyšní, a někteří říkali, že se těší, až mě uvidí na jízdě králů na koni,“ dodal Adam Pešl.

Budoucí král je spokojený také se svou družinou, která bude v letošním roce nejpočetnější za poslední roky. „Jsou moc fajn a jsou to kamarádi,“ dodal Pešl, který si na sobotním plese užil také tancování.

Vlčnovská jízda králů bude v letošním roce netradiční především tím, že družinu bude tvořit asi pětadvacet jezdců. „Je to hodně, za poslední roky nejvíc, jelikož ročník 1991 je hodně silný. Takže to bude krásný pohled. Další zajímavostí je to, že v královské družině budou čtyři bývalí vlčnovští králové,“ uvedl starosta Vlčnova Jan Pijáček.

„Nechci, aby každý rok byla naše jízda králů jiná, naopak si vážím toho, že je stejná a zachovává si stále svou původní tradici,“ dodal Pijáček.