Ta měla za cíl povzbudit zájem o národopis nejen v regionu, ale především ve Slavkově samotném.

„Nedostatek kulturních akcí tohoto typu v naší obci je patrný už několik let. Jsme rádi, že se nakonec počasí umoudřilo a přehlídku jsme mohli uskutečnit dle plánu pod širým nebem. Přišly snad až čtyři stovky lidí, a ty by se do sportovní haly určitě nevešly,“ poznamenal místostarosta Libor Švardala, jenž sobotním programem moderátorsky provázel velmi příznačně. Byl totiž oblečený do kroje stejného, jako je ten místní, ale vypůjčeného ze sousedního Horního Němčí. „O kroje v naší obci je prostě nouze. Uvažujeme ale o tom, že bychom ve Slavkově udělali sbírku krojových součástí, ze kterých, pokud nám je lidé věnují, bychom chtěli kroj zkompletovat. Mohl by pak být vystavený na obecním úřadě anebo sloužit k reprezentaci obce na hradišťských slavnostech vína,“ uvedl Švardala. O přínosu pořadů, jako byl ten sobotní, většinou nepochybují ani místní. „Mě osobně to oslovilo velice. Akce tohoto typu u nás opravdu chybějí, a to doslova,“ uvedla jedna z návštěvnic akce, Slavkovjanka Vlasta Ondrová.

Krojové defilé, provázené popisným komentářem, připraveným etnografkou Romanou Habartovou ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti, zahájily sice kroje z okolních obcí, nechyběly však například ani ty z Buchlovic, Kyjova, Komně či Vlčnova. „Chtěla jsem, aby to místní inspirovalo a motivovalo ke sbírce krojových součástí,“ dodala Habartová.

Ve tříhodinovém kulturním pásmu se představily: cimbálová muzika Strýci s folklorním souborem Javorina ze Strání, národopisný krúžek Dolněmčan, Světlovánek z Bojkovic, mužský pěvecký sbor z Boršic u Blatnice a folklorní soubory Nivnička a Malá Nivnička. Podvečer pak zakončilo vystoupení dechové hudby Mistříňanky.