Zatímco v Ostrožské Nové Vsi nebo v Horním Němčí čekají na každý slunný den, v Uherském Brodě jsou provozovatelé spokojeni.

„Otvírali jsme letos první v okrese, a to 31. května. Celkem jsme měli dvaačtyřicet dní venkovní koupaliště v provozu a přišlo k nám více než 13 700 osob. Návštěvnost je srovnatelná s loňským rokem a o trochu lepší než v roce 2006,“ uvedl ředitel areálu Delfín v Uherském Brodě Vlastimil Šmíd, který má letos poprvé na starosti také venkovní koupaliště. Zároveň dodal, že v aquaparku zaznamenávají nejvíce návštěvníků v období letních prázdnin. „Letos už tam přišlo od července do teď více než pětapadesát tisíc návštěvníků,“ dodal Šmíd.

Méně pozitivně už vidí situaci provozovatelka přírodního koupaliště Kámen v Ostrožské Nové Vsi Zdenka Háblová. „V červnu nám ještě počasí přálo, v červenci jsme měli jedenáct dní zavřeno a ani ostatní dny to moc nevylepšily. Poslední týden v srpnu má být horký, ale vzhledem ke zkušenostem z minulých let vím, že v tu dobu už lidé na koupaliště moc nechodí,“ vyjádřila se Háblová. Podobně situaci vidí i provozovatelka koupaliště v Horním Němčí Renáta Menšíková. „Oproti loňsku je návštěvnost slabší. V minulosti jsme měli rekordy i pět set návštěvníků za den, letos jich přišlo nejvíce tři sta a to jen několikrát. Většinou se to pohybovalo okolo padesáti lidí za den. Nejhorší je, že krásné teplo panuje přes pracovní dny a o víkendech většinou prší,“ uvedla Menšíková s tím, že v červenci měli zavřeno sedmnáct dní.

Výhodu mají matky na mateřské dovolené. „Na koupališti jsem letos v létě byla více než desetkrát, ale je pravda, že to bylo hlavně přes týden. Co vím od kamarádek, které od pondělí do pátku pracují, tak některé se k vodě o prázdninách nedostaly ještě vůbec,“ poznamenala sedmadvacetiletá matka tříletého chlapce Jana Kostková z Uherského Hradiště.