„Ještě před pár dny jsem si myslel, že naskočím do zimní přípravy Slovácka. Všechna dosavadní vyšetření tomu napovídala. Moc o tom nechci mluvit, už jsme to s manželkou obrečeli," prozradil neradostnou a těžko uvěřitelnou zprávu Michal Kordula. Na hřišti ale bojovníka s velkým srdcem mohou fanoušci vídat i nadále. S fotbalem totiž úplně nekončí, může ho hrát alespoň na amatérské úrovni. „Měl jsem dvě nabídky, které splňovaly moje představy. Rozhodl jsem se pro nováčka I. B třídy. Na jaře budu hrát v Ostrožské Lhotě, i když jsem ještě uvažoval o Horním Němčí," uvedl jeden z miláčků příznivců Slovácka. Čím nováček nejnižší krajské soutěže Michala Kordulu přivábil? „Bydlíme v Hradišti, do Lhoty je to přece jenom o něco blíž než do Horního Němčí. Přestup už je podepsaný, starosta Tonda Jelének mě dokonce přivítal na obecním úřadě. Rozhodující ale bylo, že starosta nabídl manželce místo učitelky v místní mateřské školce. Předtím učila v Kudlovicích, ale tam její místo pro malý počet dětí zrušili," přiznal hráč.

Muž, který má v lize odkopáno 184 zápasů, si bude muset zvykat na vesnický fotbal a na všechno, co k němu patří. Kordula se ale nového angažmá nebojí a je připraven si plnit i mimofotbalové úkoly. „Slyšel jsem, že musím odpracovat nějaké brigády, ale to nebude problém. Doma pomáhám manželce se vším, co potřebuje. Dokážu i velice slušně uvařit, někdy ji doslova nepustím k plotně," chlubí se nová posila vesnického klubu.

Trenér Lhoťanů Josef Dominik je z nové posily pochopitelně nadšený. „Počítám, že bude hlavně umravňovat naše mladé hráče k přístupu k fotbalu. Máme mladé mužstvo, všichni kluci jsou svobodní a Michal Kordula bude jediný ženáč."

Zpráva se nezakládá na pravdě