Zkušený harcovník věří, že teď mužstvo zdolá Teplice 
a revanšuje se tak fanouškům za nepovedený duel s Hradcem Králové.

Nedělní výhra na Slavii byla pro tým asi hodně důležitá?

Po třech utkáních, kdy jsme nebodovali, jsme si byli vědomi, že pro udržení klidného středu tabulky s tím musíme něco udělat. Nechtěli jsme, aby nám konkurenti odskočili.

Na některých fotografiích jako by spoluhráči nemohli uvěřit svým očím, kdo je autorem vstřeleného gólu, respektive, kdo se objevil na hrotu útoku?

Tak nějaká sranda v kabině proběhla. Především s Láďou Volešákem. Na internetu se objevila fotka, kde se Laďa nevěřícně drží za hlavu. Já jsem mu potom říkal, že za něj všechno na hřišti odběhám, a on se pak ještě diví (smích).

V nedávném rozhovoru Honza Trousil řekl, že byste rádi dosáhli na čtyřicetibodovou hranici. Probíhá i skrze toto číslo nějaká speciální motivace v kabině?

Žádná speciální motivace není. Spíše nás motivoval trenér tím, že nám do konce soutěže zbývá čtrnáct dnů, 
a v případě dobrých výsledků nám dopřeje víc volna. U mě speciálně je motivace vyhrát každý zápas. Bylo by ale hezké na tu hranici čtyřiceti bodů dosáhnout.

27. kolo I. Gambrinus ligy

1. FC SLOVÁCKO – TEPLICE

Sobota 28. dubna v 19 hodin, městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

V dresu Slovácka končíte čtvrtou sezonu. Klub letos slaví pět let učinkování pod vedením pana Zemka.  Jak velkou změnou 
z vašeho pohledu za tu dobu klub prošel?

Musím říct, že za tu dobu, co jsem ve Slovácku, to vnímám tak, že mezi lidmi převládá určitá nespokojenost. Já ale musím říct, že klub jde rok co rok nahoru. Když jsem sem přišel, tak jsme se zachránili ve druhé lize. První rok v lize šlo taky o to ji uhájit, a teď rok co rok dosahujeme lepšího umístění 
i zisku bodů. Letos jsme devátí a věříme, že se ještě posuneme výš. Když se tedy na to podíváme skrze A-tým, tak pořád jdeme nahoru. Navíc když se podíváme na výsledky akademie, tak máme spoustu kluků v nároďácích, dorost hraje na špici ligy. 
I tohle je ukazatel, že se to tady dělá dobře. Vím, že lidé jsou netrpěliví a chtěli by nejlépe hned poháry, ale myslím, že to chce všechno dělat postupně, v klidu a být trpěliví. Zároveň by nám hráčům i funkcionářům měli lidé důvěřovat, že tady všichni dělají maximum, aby tento klub byl úspěšný i do budoucna.

V sobotu vás čeká utkání proti Teplicím, které na podzim skončilo v divokém závěru 2:1 pro Teplice a vyloučením Lukáše Kubáně. Je i tohle motivace proč utkání zvládnout a vyhrát?

Až když slyším tuto otázku, tak jsem si na to utkání vzpomněl, že to takto dopadlo. V kabině jsme se o tom vůbec nebavili. Spíše – jak jsem již říkal – motivace je vyhrát každé utkání. Mě osobně trénoval trenér Rada v Jablonci, a tak se na tohle utkání o to víc těším.

V kabině je s vámi Libor Došek, který ještě v minulé sezoně oblékal teplický dres. Vypsal nějakou odměnu za výhru?
Já osobně jsem před utkáním na Slavii hecoval Láďu Volešáka, takže zrovna dnes jsme byli v uzeninách, aby Laďa něco nakoupil (smích). Libor to zatím nijak nehecuje, ale je tady taková tradice, že když v klubu soupeře hráč dříve působil, tak za vítězství do kabiny něco donese. Jsem přesvědčený, že to tak bude 
i v Liborově případě.

Pro fanoušky se zítra bude jednat o poslední víkendové utkání této sezony. Na co by je chtěl Michal Kordula pozvat?

Já osobně bych moc chtěl, abychom sehráli dobrý zápas s vítězným koncem. Chtěl bych, abychom se předvedenou hrou a výsledkem revanšovali za to nepovedené utkání proti Hradci. Vždy se hrozně těším, jak si s klukama sedneme před náš kotel 
a můžeme si užít vítězné oslavy. To bych si přál i po utkání s Teplicemi.

Očima Miroslava Soukupa

Nečekané výsledky

„V sobotu nás čeká utkání proti Teplicím, což je mužstvo z horních pater tabulky. Teplice, co se týče jarní části sezony, jsou pro mě velice zvláštním mužstvem, které daleko lépe a kvalitněji hraje na hřištích soupeřů. Na druhou stranu mají překvapivé výsledky, kdy se čeká jejich jednoznačná výhra, a oni tato utkání nezvládnou. Mám na mysli pro ně jistě klíčové utkání v odvetě poháru s Olomoucí, kdy pro mě bylo překvapením, jak jednoznačně to utkání doma prohráli."

Musíme myslet na zadní vrátka

„Musím ale opět vzpomenout jejich vynikající bilanci z venkovních utkání. Možná, že se jim venku hraje líp, uvolněněji. Viděl jsem jejich velmi dobrý výkon na Spartě, kdy dlouhou dobu vedli dva nula a o vítězství přišli až v samotném závěru. Ona ale i remíza na Spartě je nesmírně cenná. Čeká nás jeden z těch těžších a silných soupeřů, na které jsme na jaře doma mohli narazit. Očekávám, že hlavně předvedeme lepší výkon, než byl ten proti Hradci Králové. Aby naše hra nebyla slušná jen dopředu, ale abychom nezapomínali na zadní vrátka. Fotbal se nedá hrát jen bezhlavým útočením, aby vám chodil soupeř do otevřené obrany. Musí to být vyvážené tak, abychom byli bezpeční dozadu a byli hodně nebezpeční v útočné fázi."

Pozor na Mahmutoviče

„Zrovna Teplice jsou mužstvem, které má ve svém středu velmi kvalitní brejkové hráče jako jsou Mahmutovič nebo Jindráček. Zmínit musím i mladého hráče Egona Vůcha, jenž v poslední době podává velmi kvalitní výkony, za které si vysloužil nominaci do reprezentační jednadvacítky, stejně tak jako naši hráči Daníček s Pavelkou. Byl bych rád, kdyby po zisku tří bodů na Slavii opět přišla série zápasů, kdy budeme získávat body. S Teplicemi bychom rádi vyhráli a potěšili tak naše fanoušky."