„Posluchači se mohou těšit na sérii vyhlášených skladeb od Marsyas, Blue Effect, Nerezu, Luboše Pospíšila, Vladimíra Mišíka, Erica Claptona, Jimmi Hendrixe, Beatles, ale i autorskou tvorbu,“ prozradil Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště.

V sérii čtyř letních hudebních večerů v atriu kina zahraje také multižánrová skupina Tokyo a virtuozní kytarista David Uher (16. 6.), místní rockeři Free Fall a brňáci Zylwar (21. 7.) a na závěr sezony dorazí punková písničkářka Nikola Mucha se svým sólovým programem (18. 8.). Občerstvení bude zajištěno.

Domácí Venca’s group mají za sebou řadu vystoupení. Na jejich repertoáru jsou skladby domácích i zahraničních interpretů.

Venca’s group pravidelně hrají na vánočních a velikonočních jarmarcích, na setkání Čechů a Slováků na Javořině, na lodi na Slavnostech vína nebo na akci Na kole vinohrady. Zahráli také jako předkapela na koncertě Vlasty Redla.

Kapelu FreeTom band z Veselí nad Moravou založil v roce 2020 zpěvák, kytarista a autor hudby a textů Tom Mikulec. Žánrově se kapela v začátcích pohybovala na pomezí folk-rocku a na jaře 2022 vydala debutové album ALRIGHT! Další tvorba se posunuje více do stylu rock’n’roll a blues. Momentálně hudebníci pracují na dalším albu, singl s novými písněmi představí letos v létě.