V jejich podání se zde uskutečnil čtvrtý ročník Vánočního koncertu, v němž se muzikanti i zpěváci představili písňovým repertoárem adventního i vánočního času. „Cimbálová muzika se snažila posluchače potěšit písněmi Anděl pastýřům zvěstoval, Co sa stalo, přihodilo, Co to znamená, Pásli ovce Valaši a mnoha dalšími. Společně se sborem pak zazněly písně Anděl Gabriel, Obraz Panny Marie nebo Píseň k sv. Františku Xaverskému,“ uvedl primáš Cifry Petr Číhal písně, které rozezněly baziliku.

V samostatném bloku především duchovně laděného repertoáru se představil uherskohradišťský gymnaziální sbor Viva la musica se sbormistrem Jakubem Tomalou. Kromě zmíněného bloku byl jako upravovatel či jako autor podepsán pod všemi skladbami Petr Číhal. Ten se také zhostil role moderátora. „Především jsme nechali promlouvat hudbu, ale také jsme se snažili navodit neopakovatelnou atmosféru, k níž prostředí baziliky přímo vybízí,“ vysvětil Petr Číhal.

Se skromností sobě vlastní poznamenal, že po loňském koncertu v bazilice se rozhodl vytvořit především pro pěvecký sbor nový společný repertoár. V podání muziky a sboru zazněly mimo jiné dvě písně, a to Obraz Panny Marie a Anděl Gabriel, které měly v bazilice svoji premiéru.

„Když jsme s gymnaziálním pěveckým sborem připravovali vůbec první vystoupení, které se uskutečnilo o vánočních svátcích před třemi lety, přišlo mi škoda připravený program ještě někde neprezentovat. Tak se zrodila myšlenka, uspořádat koncert ve velehradské bazilice,“ svěřil se Petr Číhal. Liboval si, že u kolébky vánočních koncertů s ním stál Jakub Tomala, sbormistr a de facto dirigent sboru Viva la musica.

„Spolupráce se datuje od podzimu 2014. Zatím se výhradně váže na adventní a vánoční repertoár. Loni jsme uvedli v život společné vánoční cédéčko a do baziliky jsme si při té příležitosti pozvali dva gymnaziální sbory z Hodonína a Břeclavi, z obou měst pak ještě komorní orchestry tamních zušek,“ řekl plný nadšení primáš Cifry.

Pomyslnou tečkou za koncertem byla píseň Narodil se Kristus Pán. S osmi muzikanty Cifry a třiceti zpěváky sboru Viva la musica ji zpívaly na čtyři stovky stojících a nadmíru spokojených posluchačů.