Divadelníci se proto rozhodli, že silnému příběhu v červnu vyhradí mimořádnou reprízu. Její datum padlo na poslední červnovou neděli.

O čem hra pojednává? „Starý pan Pollit se vrací z nemocnice. Všichni, kromě něho a jeho manželky, vědí, že umírá. On však posílen falešnými nadějemi i svou buldočí povahou se pokouší vyřešit složitý rébus komu odkáže své miliony. Významnou spojenkyni nalezne ve své snaše kočce Maggie," těmito slovy popisuje děj hry dramaturgyně Iva Šulajová. „Skvělé rodinné drama, za které Williams obdržel v roce 1955 už svou druhou Pulitzerovu cenu, patří k tomu nejlepšímu, co můžeme divákům nabídnout," dodává dramaturgyně.

Jsou o tom přesvědčeni i herci. „Mnohé kolegyně o tak krásné roli jenom sní a nikdy se jí nedočkají. Já jsem to štěstí měla," říká například představitelka titulní role, kterou v minulosti na filmovém plátně proslavila Elizabeth Taylorová. Vedle Jitky Joskové se v další hlavní roli divákům představí Tomáš Šulaj, dále pak Pavel Majkus, Irena Vacková a další. Na mimořádnou reprízu Kočky na rozpálené plechové střeše jsou volné lístky v pokladně divadla. (kaj)