V programu nazvaném Večernice se totiž představil Slovácký komorní orchestr v čele s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem. A rovněž celý program začal hvězdně, a to předehrou k Lazebníku sevilskému G. Rossiniho.

V první polovině večera se na pódiu vystřídala držitelka ceny Thálie Pavla Vykopalová, stepař Jan Bursa, klavíristka Irena Černíčková nebo slovácká herečka Anna Pospíchalová. Slovácký komorní orchestr nejen pomohl oslavit kinu jeho narozeniny, ale také zároveň zahájil svou koncertní sezonu. Večer však patřil Hvězdě.

Příchozí mohli zavzpomínat na svá dětská léta, když se zaposlouchali do večerníčkových melodií nebo si poslechnout skladbu z muzikálu West Side Story. 

Svatováclavské hody v Kunovicích
VIDEO: Kunovické hody připomněly 500 let tamního kostela

Dověděli se také něco více z historie i současnosti kina skrze moderátora večera, herce Davida Vackeho. Ten přečetl hned v úvodu i článek ze Slovácké jiskry z roku 1967, krátce před otevřením objektu, který slouží i jako atomový kryt. 

Současný ředitel Josef Korvas prozradil, že kino je na šestém až sedmém místě v republice, co se týče návštěvnosti. "Ta se pohybuje okolo sedmdesáti tisíc lidí. Do budoucna bychom chtěli zřídit digitální technologii 4K," sdělil Josef Korvas. V druhé části večera pak měli diváci možnost nahlédnout do všech prostor budovy. Kino Hvězda se v Uherském Hradišti otevřelo 6. října 1967 filmem Markéta Lazarová. 

Michalské slavnosti ve Starém Městě
V průvodu Michalských slavností desítky krojovaných v čele se stárky
Růžencová pouť v Uherském Brodě
Růžencová pouť: tisíce věřících i koncerty hvězd