„Divadelní ples tradičně patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším akcím plesové sezony. A protože si to uvědomujeme, snažíme se divákům připravit každý rok plno překvapení. Letos tomu nebude jinak," říká ředitel Slováckého divadla Igor Stránský.

Co tedy návštěvníky čeká? Divadelníci připravují speciální plesové číslo, které se tentokrát ponese ve znamení úspěšného muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, představí se tak v rolích obratných stepařů a program bude doplněný i o další muzikálové skladby.

Herci se zkrátka chtějí ukázat v tom nejlepším světle a budou zpívat v doprovodu velkého Prestige Symphony Orchestra. „Když spustíte a cítíte za zády velký symfonický orchestr, je to něco, co nezažijete každý den," vzpomíná na předchozí ročníky herec a moderátor David Vaculík a slibuje nejedno překvapení. „Myslím, že to, co na plese zazní tentokrát, nebude nikdo z hostů očekávat. Moc se na to s kolegy těšíme," dodává.

Kromě zmiňovaného hudebního tělesa plesové hosty potěší i Benny Q a Cimbálová muzika Jaroslava Čecha.

Ani to ale není všechno. Tradičním ceremoniálem je vyhlášení ceny popularity Slovácký Oskar a ceny kritiky nazvané Největší z pierotů. Letos bude podruhé udělena i Cena komediantů. „Když v zákulisí vidíme, kolik lidí se na každé inscenaci podílí, tak je nám líto, že se o nich moc neví. Rozhodli jsme se tedy, že my sami udělíme cenu některému z našich výtvarníků, scénografů, choreografů, hudebních skladatelů zkrátka těch, bez kterých by jednotlivé inscenace nebyly tak dobré, jak jsou," vysvětluje autor trofeje David Vacke.

Za divadelníky osobně dorazí i prezident Herecké asociace Jiří Hromada. „Jsem potěšený, že se mi to podaří aspoň jednou za čas a že to bude navíc v tak slavnostní večer," svěřil se známý herec, dabér a společenský aktivista.

Ples se koná v uherskohradišťském Klubu kultury.