Díky pedagogickým kolektivům ze zlechovské mateřské a základní školy, které dětské radovány pořádaly, na něm vládla atmosféra přímo k nakousnutí.

Kluci a holky se krátce po zahájení karnevalu dočkali avizované pohádky O Červené karkulce, kterou s pedagogickým sborem základní školy nacvičila vychovatelka školní družiny Jitka Obalová, jenž na sebe vzala podobu kočičky.

V roli Karkulky se představila ředitelka školy Marie Polášková, role babičky se zhostila Šárka Hrabalová, učitel Vít Čagánek byl za všežravého vlka, kterého musela nakonec zastřelit a Karkulku vysvobodit učitelka alias myslivkyně Gabriela Marková.

Tradiční pohádku o Karkulce, která zmizela ve vlčích útrobách pojal učitelský sbor hodně po svém a vykouzlil tak vizuální skvost, který zejména ty nejmenší návštěvníky karnevalu úplně okouzlil.

Hoši a děvčátka, které maminky nastrojily do nejrůznějších kostýmů nejen pohádkových stvoření, se mohli při hrách a soutěžích, jimiž se bavili i dospělí, jaksepatří vyřádit. Prošli si nejrůznějšími hrami, z nichž za zmínku stojí posílání jablíček, zdolávání překážek v pomyslném lese, taneční soutěž a podobně. Snad ani jedno dítě neodešlo z karnevalu s prázdnou a nemuselo být smutné, že si neodneslo cenu za nejlepší masku.

„Obdivujeme představivost maminek a babiček, které pro své děti a vnuky vytvořily tak pěkné masky. Hodně z nich bylo netradičních. Nebylo by tedy fér, vyhodnotit jen pár nejlepších masek. Každé dítě, které v nějakém kostýmu přišlo, dostalo malou odměnu," potvrdila vychovatelka Jitka Obalová.