Celá řada návštěvníků přišla na karnevalovou veselici v podomácku vyrobených maskách, další měli kostýmy z půjčovny.

„Všechny masky byly moc pěkné, ale vyhodnotit jsme mohli jen tři nejlepší. První místo si odnesla parta s názvem Steampunk, pro niž kostýmy navrhla Veronika Maňásková. Její členové si je v průběhu několika sobot sami zhotovili,“ prozradila Alena Hanáčková, jedna z pořadatelek dospělácké veselice a majitelka kadeřnictví Alena.

Druhé místo přiřkla jury jalubskému Addams family a třetí místo obsadili v kostýmech černochů manželé Korvasovi z Velehradu.

Velehradský karneval pro dospělé byl díky pořadatelům, kteří obětovali svůj čas k užitku ostatních bez nároku na honorář, ale i nadšeným maskovaným hostům plný příjemné atmosféry. O tu se starala také hudební skupina akuStyk z Uherského Hradiště, která zvala návštěvníky karnevalové party na taneční parket.

Nechyběl ani fotokoutek, ochutnávka míchaných drinků nebo taneční show Matěje Suchánka a Veroniky Dufkové z hradišťského tanečního klubu Rokaso. O půlnoční překvapení se postarali mladí sportovci z obce.

Snad každý z návštěvníků si domů odnesl některou z bezmála 350 cent v tombole. Bazén s konstrukcí si na jednu ze slosovatelných vstupenek odvezla do Kroměříže Červená karkulka, která ale své jméno tajila.