"Každý den v médiích sledujeme informace o tom, s jakým nasazením se lékaři, sestry a celý zdravotnický personál stará o pacienty s COVID-19. Za to si do nás zaslouží velkou poklonu, a protože mí kolegové a přátelé mají dar slova a hudby, tak poděkujeme tímto způsobem,” říká principál slovácké scény Michal Zetel.

Ředitel Základní umělecké školy Jiří Pospíchal jej doplňuje: “Nejsme jen vzdělávací ústav, ale i jeden z pilířů kulturního života na Slovácku a ve chvíli, kdy je to potřeba, se musíme umět semknout a tím, co umíme, pomoct.”

Trojici muzikantů, kteří ve středu ve 20 hodin vystoupí, tvoří kromě zmiňovaného houslisty Jiřího Pospíchala a primáše Hradišťanu Jury Pavlici i cimbalista Petr Gablas.

Vedle lidové písně vsadili na klasiku Antonína Dvořáka, Arcangela Corelliho či Jenö Hubaye. Divadelníci zastoupení hereckým trojlístkem Anna Pospíchalová, Tereza Novotná a David Vacke pak divákům koncertu přednesou vtipné prózy Miloše Macourka.

Během koncertu Díků není nikdy dost vystoupí i ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek a seznámí publikum u svých počítačů se situací ve slováckém zdravotnickém zařízení.

Přímý přenos začne ve středu 8. dubna od 20 hodin na facebookových stránkých Slováckého divadla. (PetK)