Letos však bude ples v něčem jiný. „Tentokrát jsme se rozhodli, že jej pojmeme jako příležitost užít si večer s našimi herci, kteří jej tak stráví hlavně na tanečním parketu," prozrazuje jeden z moderátorů večera David Vaculík a dodává: „Ples se má přeci strávit ve víru valčíků, ne?"

Dále zahraje také hudební skupina Benny Q a folklórní muzika Cifra. Plesovou společnost čeká i ochutnávka kolekce prvotřídních vín. To však není všechno. „Novinkou letošního plesu jsou slosovatelné vstupenky o zajímavé ceny, jako například let balónem," prozrazuje herec a tiskový mluvčí divadla Josef Kubáník.

Vrcholem večera bude vyhlašování tradičních ocenění Slovácký Oskar, Největší z pierotů a Cena komediantů.

Obhájí Jitka Hlaváčová s Tomášem Šulajem loňský triumf?Vrcholem plesu Slovácké divadla bude stejně jako v předchozích letech oznámení vítězů cen popularity Slovácký Oskar, Největší z pierotů a Ceny komediantů.
Za rok 2014 se vítězi stali Jitka Hlaváčová – Josková a Tomáš Šulaj. Jejich herecké výkony si nejvíce oblíbili diváci a největší dojem udělali i na odbornou porotu. A jak na vítězství vzpomínají? „Bylo to velké překvapení, které vystřídala radost. Když jsem se zvedla od stolu, došlo mi, že budu muset odpovídat na záludné otázky Davida Vackeho a že mi to určitě nepůjde a bude to ostuda," prozrazuje Jitka Josková a dodává: „Potom jsem si uvědomila, že mi strašně kloužou boty a že můžu i upadnout, takže další ostuda by byla na světě. Naštěstí se nic takového nestalo," směje se Josková. To Tomáš Šulaj si málem pro cenu nepřišel: „Zrovna jsme byli ve velmi družném hovoru s kolegy, takže jsem to své jméno trochu přeslechl, ale pak jsem rychle vyrazil," usmívá se Šulaj.
Kdo z divadelníků se letos stane nejpopulárnějšími tvářemi divadla, nebo jestli obhájí prvenství lonští vítězové, bude jasné už zítra po dvaadvacáté hodině.

Jitka Hlaváčová - Josková: „Hlavně neusnout na vavřínech"

Ples Slováckého divadla není jen o tanci, jedinečné živé hudbě a bezprostřední přízomnosti oblíbených herců. Nedílnou součást tvoří vyhlašování tradičních divadelních ocenění. Loni je získala Jitka Hlaváčová – Josková.

Jitko, loni jste získala jak Slováckého Oskara za nejoblíbenější herečku divadla, tak i cenu Největší z pierotů za nejlepší herecký výkon. Jak jste si tato ocenění užívala?

Společně s rodinou, šampaňským a tancem. A samozřejmě u toho nechyběli ani mí kolegové. Je to vždycky hezký a příjemný večer, ať už cenu vyhraji nebo ne. Buď se raduji já nebo se raduji z radosti někoho jiného.

Co pro vás tato ocenění znamenají?

Každé ceny, kterou jsem kdy dostala, si nemírně vážím a vždy mě to potěší! Zároveň je to i velmi zavazující pro další práci. Neusnout na vavřínech a pořád pracovat, tak jako bych nikdy žádnou cenu nedostala. A nezklamat ty, kteří mně hlas poslali.

Máte tipy na letošní vítěze?

Tipů mám víc a jsem hrozně ráda, že nemusím hlasovat, protože bych se velmi těžko rozhodovala. Ale věřím tomu, že naši diváci rozhodnou správně, kdo byl tím „nej" v uplynulé sezóně. Sama jsem zvědavá, jestli se shodneme.

Autor: Josef Kajetán