„Poprvé jsem točil i s mými kolegy z divadla Irenkou Vackovou a Petrem Čagánkem asi před dvěma lety, pak se mi z Novy začali ozývat častěji,“ říká představitel divadelního Harolda z komedie Harold a Maude, ale také Dlouhého Bidla z Rychlých šípů a dalších postav.

„Tentokrát mi přišla sms a v ní stálo: ´Budete točit další díly Ordinace, pošlete mi volné termíny,´“.vzpomíná herec s tím, že se pak s produkcí dohodli, kdy se bude moct točit. „Byl jsem rád už proto, že naposledy to se mnou zůstalo s otevřeným koncem. Postřelili mě na benzince a diváci se mě pak na ulici ptali, jestli jsem to přežil a jak to vlastně dopadlo,“ usmívá se Josef Kubáník a dodává, že teď všichni uvidí,k že přežil a že je ve formě.

Zmiňovaná forma byla důležitá, protože i tentokrát byl Josef Boháč, jak se postava v seriálu jmenuje, vystaven nebezpečí. „Paní kostymérky se smály, že když potřebují akčního hrdinu, volají mě. Vážně vypadám jako Silvestr Stallone?“ směje se Kubáník. Víc ale prozradit nechce. „Zase se bude střílet a zase u toho budu,“ poodkrývá děj seriálu.

S kým se během natáčení potkal? „S Radimem Fialou, který hraje doktora Hanáka, jsme se znali už z minulého natáčení, teď navíc přibyla Michaela Kuklová a Bára Štěpánová. Všichni byli milí, Bára mi pak zařídila odvoz do Dejvic, kde jsem spal. To mi hodně usnadnilo práci, protože jsme točili v noci a už to vypadalo, že nestihnu poslední metro,“ vybavuje si detaily Josef Kubáník.

O tom, jestli má před sebou další natáčení, ale neví. „To nezáleží na mně. Uvidíme, jak se to bude líbit scénáristům a hlavně, jak spokojení budou diváci,“ uzavírá Josef Kubáník. Epizoda s názvem Návrat do ložnice, kde se opět objeví v roli pumpaře Boháče, bude televize Nova vysílat první ponovoroční úterý.