„Po celý rok děláme různé akce, které se týkají roku na Slovácku, takže míváme dožínkové, hodové či adventní akce. Hodně se zaměřujeme na gastronomii. Již pět let pořádáme košt nejlepších gulášů. Tuto akci ale děláme v květnu a chtěli jsme něco vymyslet i na zimu. Rozšířené jsou košty klobásek, my jsme ale chtěli zkusit něco jiného. Se zimou jsou spojené zabijačky, tak jsme si vybrali jitrnice," uvedl k nápadu uspořádat originální ochutnávkové odpoledne ředitel Bukovanského mlýna Roman Šikuta.

Oslovil tedy profesionální i amatérské řezníky z okolí Bukovan a poměřit síly si jich nakonec přijelo patnáct. „Říkali jsme si, že by bylo pěkné, kdyby se zapojilo dvacet soutěžících, ale přece jen jde o první, zkušební ročník, takže se spíše poučíme do dalších let," dodal Šikuta.

Jediným vzdálenějším účastníkem bylo hodonínské řeznictví Maspro, které na místě zároveň prodávalo i zabijačkové speciality. „Musím říct, že o koštu jitrnic jsem slyšela prvně. Hodně se rozmohly košty klobásků, ale toto je opravdu novinka. My jsme do soutěže dávali kolem dvou kilogramů jitrnic. Jinak zde ale prodáváme ovárek, tlačenku, farmářský uzený bůček, ale i novinku, za kterou jsme získali hned tři ocenení, a tou je zavařené uzené maso," uvedla za hodonínské řeznictví Lada Bačíková. Od jednotlivých řezníků, kteří si jitrnice připravovali den předem, bylo kolem sto padesáti porcí. Zajímavostí bylo, že se soutěže zúčastnil také tým hostů, kteří byli v Bukovanech ubytovaní. „Zkusili si připravit soutěžní várku jitrnic a do soutěže se zapojili," doplnil Šikuta s tím, že se degustovalo anonymně. Ceny byly dvě, ta od odborné poroty, složené z řezníka či kuchaře, a poté cena diváků.

Byla mezi nimi například i Marie Sedláčková s manželem Jiřím ze Žeravic, která do Bukovan ráda vyráží na různé akce. „Speciality ze zabijaček mám ráda a jitrnice jsou zajímavou nabídkou. Klidně bych k nim do budoucna přidala i tlačenky. Okolní řezníky známe, takže jsem zvědavá, co předvedou," zamyslela se návštěvnice.

Její manžel se při ochutnávání zaměřoval jako amatérský řezník především na vyváženost koření. „Osobně nemám moc rád nové koření, které někteří řezníci do jitrnic dávají. Myslím si, že do jitrnice patří maso, majoránka a česnek," popsal svou oblíbenou chuť Jiří Sedláček.

Součástí akce byl i košt posledních vzorků Svatomartinských vín ze sklepů, které je v Bukovanech nabízejí celoročně. Rozléval je sklepmistr Pavel Hlavinka. „Nabízeli jsme sedmnáct vzorků od vinařů z okolí. Zájem lidí je vždy samozřejmě různorodý, protože každý má jinou chuť. Trendem jsou ale spíše vína s vyšším zbytkem cukru," zhodnotil Hlavinka.

V prvním jitrnicovém koště bodovali místní řezníci. Porota ocenila pana Jedovnického, diváci zase pana Horáčka.