Člen v současnosti velmi populární komediální Partičky vystavuje Hradišti kolekci celkem 313 fotografií. Čtvrtečního zahájení se však osobně nezúčastnil. „Před pár dny volal, že je mu to velmi líto, ale nemůže odjet od natáčení další řady seriálu Cesty domů. Nicméně v době trvání expozice dorazí a možná i uspořádáme komentovanou prohlídku s jeho účastí," uvedla pracovnice galerie Marie Martykánová.

Návštěvníci výstavy budou podle ní překvapení nejen množstvím snímků, ale také jednotlivými tematickými okruhy a technikou zpracování. Igor Chmela je totiž příznivcem podomácku vyrobených či upravených fotografických přístrojů, především camery obscury. „Polovinu výstavního prostoru zabírá cyklus Divadlo Na Zábradlí, což souvisí s jeho dvanáctiletým působením na této scéně. Zbytek doplňují témata Město a lidé, Film a Rodina," dodala Marie Martykánová.

Jedna improvizovaná camera obscura vznikla přímo v galerijním sále a je součástí výstavy. Na závěs v zatemněném výklenku promítá úzká štěrbina z okna ruch sousední ulice. Fotografie Igora Chmely budou v Hradišti k vidění do 15. září.

V prvním poschodí Galerie byla tento týden zahájena také výstava Patrika Hábla a Jana Kovaříka. Umělcům se stěžejním tématem stala japonská kultura, příroda a filozofie. Obrazy a sochy tady taktéž můžete obdivovat do poloviny září.