Oceňují je divadelní odborníci, obdivují je diváci. Vždyť jen muzikál Donaha! překonal stou reprízu, Kdyby tisíc klarinetů se necelý rok od premiéry blíží k padesátce. Velmi úspěšný byl i muzikál Cikáni jdou do nebe. Před rokem se ale přestal hrát. Důvodem bylo těhotenství hlavní představitelky. Po roce se však Pavlína Hejcmanová na jeviště vrací a s ní i desítky herců, strhující melodie a obdivuhodné choreografie režiséra Radka Balaše.

„Moc se na Cikány těšíme," potvrzuje herec Petr Čagánek, který hraje hlavní roli zloděje koní Zobara a přiznává, že chuť je taková, že si několik skladeb divadelníci střihli před Vánocemi na speciálním koncertu za doprovodu cimbálové muziky Harafica. „Diváci okamžitě zpozorněli a začali se ptát, kdy začneme muzikál zase hrát. A mě z těch melodií opět běhal mráz po zádech," svěřuje se Petr Čagánek. Jeho kolega David Vaculík jej s chutí doplňuje: „Je to muzikálová show se vším všudy. Láska, vášeň, smrt, poutavá hudba, solidní pěvecké výkony. Má všechny parametry divácky úspěšného titulu a ve Slováckém divadle se to jen potvrdilo," říká herec. K němu se přidává Jitka Josková. „Rok jsme Cikány nehráli a každou chvíli se mě někdo ptá, jestli bude mít možnost přijít na ně do divadla," dodává. „A nebyli to jenom ti, kteří je ještě neviděli, ale také diváci, co z nich byli tak nadšení, že si je chtějí zopakovat," dodává úspěšná hradišťská herečka.

Zájem diváků je několik dnů od zveřejnění informace o návratu muzikálu obrovský. „Na únor jsme naplánovali hned dvě reprízy a z téměř osmi set lístků zbývá pouhých sto padesát a každý den mizí," potvrzuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že muzikál se před roční pauzou hrál více jak čtyřicetkrát a představiteli Buči Tomáši Šulajovi vynesl širší nominaci na Cenu Thálie. Obnovená premiéra muzikálu Cikáni jdou do nebe v režii Radka Balaše se uskuteční ve Slováckém divadle v sobotu 9. února, další repríza je naplánovaná na 27. února. Vstupenky je možné rezervovat telefonicky i online na webových stránkách Slováckého divadla. (kaj)