Obrázky pořízené místními příznivci potápění Evženem Rajzlem a Jiřím Pavlicou, návštěvníky uvádějí do hlubin jak mořského, tak i sladkovodního prostředí. Na chvíli je tak možno nahlédnout pod hladinu jezer v blízkosti Uherského Hradiště, ale stejně tak i do krás Indického oceánu v blízkosti téměř dvanácti set maledivských ostrovů.

„Pestrost a barevnost světa pod vodou ukazuje na rozmanitost přírody, avšak dává tuto krásu nahlédnout jen těm, kteří mají dost trpělivosti a odhodlání,“ prohlásila senátorka Doupovcová.

Autor fotografií Evžen Rajzl je úspěšným uherskohradišťským podnikatelem, který dokázal prostřednictvím svých knih motivovat řadu lidí k potápění, vlastní rovněž jazykovou školu, kde působí coby vyučující. „Z ohlasů a pocitů hostů vernisáže jsem získala dojem, že jaro je už za dveřmi. Bylo krásné pozorovat rej barev fotografií překypujících optimismem. Jsem ráda, že nám autoři fotografií dovolili nahlédnout do svého světa. Myslím, že mít občas hlavu pod vodou není vůbec od věci, ale vždy záleží na tom kdy, kde a s kým,“ uzavřela senátorka.

Z unikátních podvodních fotografií autorské dvojice Rajzl a Pavlica vznikla nevšední výstava, nad níž převzala záštitu uherskohradišťská senátorka Hana Doupovcová. „Jsem ráda, že jsou tyto krásné fotografie k vidění na tak důstojném místě. Čím více lidí je uvidí, tím lépe,“ prohlásila Doupovcová.