Kolejní nádvoří v centru města totiž v tu dobu všem zájemcům nabídlo přehlídku nejstarších typů krojů hned několika obcí Moravy i blízkého Slovenska.

„Obec Vrbovce tvoří přibližně 60 kopaničářských osad a rozkládá se v Žalostinské vrchovině nedaleko Myjavy. Kroje z této obce představí Vlasta Marková a Milan Jagoš," uvedly moderátorky jednu ze zastoupených obcí na přehlídce.

Viera Feriancová z Centra tradiční kultury na Myjavě a etnografka Slováckého muzea Ludmila Tarcalová v průběhu přehlídky divákům přiblížily krásu a rozmanitost lidových oděvů Bílých Karpat a popsaly specifika jednotlivých krojů.

„Je to odborný pořad, ale přitom velice krásný na pohled," shrnul stručně význam přehlídky za organizátory Slováckých slavností vína ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti Antonín Mach.

Z moravské strany se na přehlídce prezentovaly krojované páry z Boršic u Blatnice, Březové, Bystřice pod Lopeníkem, Kněždubu, Nové Lhoty, Petrova, Starého Hrozenkova a Strání.

Ze sousedního Slovenska do Hradiště zavítaly krojované dvojice z Bošáce, Moravského Lieskového, Miškech Dedinky, Myjavy, Brezovej pod Bradlom a Vrboviec.