Divákům se na tamní návsi u nazdobeného vánočního stromu a mezi vločkami občasného sněžení představily děti z folklorního souboru Veleťánek, Búdové umělkyně z Vlčnova a cimbálová muzika Vinár. Zazpíval taktéž pořádající hradčovický mužský sbor.

„V předchozích letech jsme v obci mívali buďto vánoční koncert o poslední adventní neděli, nebo živý betlém o prvním vánočním svátku. Na ten letos připadlo zpívání dětí, které navštěvují náboženství. Jejich koncert se uskutečnil v místním kostele,“ prohlásil starosta Hradčovic a zároveň člen mužského pěveckého sboru Jan Popelka.

Sbor v Hradčovicích vznikl v roce 1996, o rok později už uspořádal první vánoční zpívání. „Zúčastňujeme se různých folklorních akcí, udržujeme blízké přátelství například se zpěváky z Boršic, Dolního Němčí, Ostrožské Lhoty, Nové Vsi, Vlčnova, Sadů či Míkovic, ale i s jinými sbory,“ doplnil Popelka, který si podle jeho slov v prvních minutách roku 2011 přál se svými sousedy. „Mládež třeba slavila ve vinném sklepě, já jsem na dolním konci, kde bydlím, vyšel do ulic a společně jsme popřáli vše nejlepší,“ přiblížil novoroční oslavy v obci její starosta.