„Hraběnka přece patří na zámek, takže je tady Květa coby Maude rozhodně správně,“ vysvětlil důvod místa konání besedy Josef Kubáník.

Zámecký pán Alessandro Alagia uvítal vzácnou návštěvu ve fraku a pohostil ji pravou italskou kávou a domácím tiramisu. Zaplněný salonek pro změnu Květu Fialovou přivítal potleskem ve stoje.

Diváci si vyslechli spoustu historek z bohatého života herecké legendy. Výbuchy smíchu pak střídaly dojemné chvíle, kdy držitelka Thálie vzpomínala na svého manžela, režiséra Pavla Hášu, maminku nebo slavné herecké kolegy.

„Ty máš kromě Thálie vlastně i Oscara za Ostře sledované vlaky. Dal ti Menzel kousek?“ ptal se představitel Harolda své osudové Maude.

„Kdepak, to by ho musel celého rozřezat,“ kontrovala Květa Fialová.

Několik přítomných lékařů pak pobavila známá herečka povídáním o svém přístupu k nemocem.

„Je naší povinností být nemocní. Mladí doktoři tak dlouho studovali, tak teď nemohou být bez práce,“ prohlásila s úsměvem herečka.

Debata se stočila také například na věčné diety její velké kamarádky Nadi Konvalinkové i inscenace Slováckého divadla. „Viděli jste Harold a Maude?“ ptal se přítomných Josef Kubáník. „Ano,“ odpověděl sál téměř jako jeden muž.

Herečtí kolegové a životní přátelé pak dlouze podepisovali knihy a fotili se s přítomnými hosty.

„Podobných besed už jsme měli hodně. Ale musím říct, že tak milé jako dnes už to dlouho nebylo,“ pochvaloval si po skončení besedy Josef Kubáník.

(petk)