Rozhodnutí pokračovat v „kašpárkovské“ linii bylo jednoduché. „Děti na jeho příhody slyšely moc dobře. Proto jsme mu vymysleli další příběh, tentokrát se ožení se svou milou,“ nastiňuje děj veselé pohádky principál divadla a představitel titulní role. „A Kašpárek s Kalupinkou budou mít dokonce i miminko,“ hladila se smíchem během jedné z posledních zkoušek zakulacené bříško svému pohádkovému nastávajícímu Magdalena Mléčková v roli Kašpárkovy milé Kalupinky. Na jevišti se objeví ještě i herec a výtvarník kostýmů Radim Černoch.

A není se co divit, že se nějaký ten příznak stárnutí u Karla Hoffmanna najde. Poté, co převzal rozvernou roli po svém synovi Petrovi, je totiž zřejmě nejstarším představitelem Kašpárka v České republice. „Ještě snad za první republiky jej hrál slavný herec Vojta Merten, ale to byl spíše starý, zlý Kašpar. V současné době nevím o nikom, kdo by v tak požehnaném věku běhal s rolničkami na hlavě po jevišti,“ usmívá se herec a principál.

Premiéra pohádky se uskutečnila koncem srpna ve slovenské Skalici. Hned poté se herci s novým kusem rozjeli do mateřinek po celé Moravě. „Plánujeme i představení takzvaně na volnou kasu, aby se mohly přijít podívat celé rodiny. A určitě bude nejnovější kašpárkovská pohádka k vidění 22. září v hradišťském parku před obchodní akademií v rámci Dne bez aut,“ zve Karel Hoffmann.

Petra Kučerová