V sále, o jehož nápaditou výzdobu se postarali členové Dolňácka v čele s Martinem Mošťkem, se sešlo na sto čtyřicet návštěvníků, kteří se až do půlnoci bavili jak při hudebních vystoupeních, tak při scénkách na téma vinohradů, vinobraní, vína a burčáku. Na pódiu hlídali improvizovaný vinohrad hotaři z řad sedláků a běda zloději, kterého odchytili. Musel před „súdnú stolicu“ a následoval spravedlivý trest.

Vedoucí hluckého mužského sboru a hlavní organizátor akce Jan Hájek si pochvaloval atmosféru večera. „Musím vyzdvihnout úsilí všech, kteří se na přípravě akce podíleli, ale i účinkujících. Tady bych především pochválil cimbálovou muziku Lintava pod vedením primáše Ondřeje Simana. Ti kluci se úžasně vyhráli. A kolik znají písniček. Hráli i na přání a nebylo písničky, kterou by neuměli. To je při jejich mládí neuvěřitelné. A jak pěkně zahráli našim seniorům k tanci,“ liboval si Hájek.

Spokojenost byla na obou stranách. I Ondřej Siman zhodnotil hlucké vinobraní jako velmi pohodovou akci, kam se s muzikou po roce zase rádi vrátí.

Alena Kučerová