„Podobná akce se v Brodě konala před dvěma lety. Tehdy se přišlo podívat kolem čtyř tisíc diváků. Letos předpokládáme podobnou účast, ale bude dost záležet na počasí,“ prozradil Adam Běhal ze spolku Los Pupkos.

Na louce za Muzeem Jana Amose Komenského bude stát malá vesnička s větrným mlýnem a kovárnou. Na stavbu vesnice se již podle Běhala spotřebovalo na dvě stě metrů dřeva a tři sta metrů čtverečných kartonu.

Ve třináct hodin vyrazí z Havřic kostýmový průvod s korouhvemi a za zvuku bubnů dorazí až k muzeu na bitevní pole. Večer je od jedenadvaceti hodin plánována velká přehlídka ohňových show, na které vystoupí ohnivá skupina Demones ignis z Třebíče, skupina divadelního a scénického šermu Memento mori z Uherského Ostrohu a další.

Na své si přijdou také děti, a to v neděli při papírové bitvě. Ta začne v devět hodin ráno výrobou papírových zbrojí v atriu muzea s rodiči. Boj papírovými koulemi o vlajky, který se uskutečnil na louce za muzeem již dvakrát, začne v deset hodin. „V předchozích papírových bitvách se zúčastnilo a vyřádilo vždy nejméně šedesát dětí,“ vzpomenul Běhal.

PROGRAM:

čtvrtek 29. srpna - Divadlo bez zvířat, atrium muzea ve 20.00
sobota 1. září - 11.00 - ukázky šermu na náměstí
13.00 – průvod městem na bitevní pole k muzeu
15.00 – historická bitva
21.00 – přehlídka ohňových show
neděle 2. září - 9.00 – výroba papírových zbrojí v atriu muzea
10.00 – bitva papírovými koulemi o vlajky