„V Kočce na rozpálené plechové střeše diváci zhlédli přinejmenším pět výkonů na užší a další tři ve vedlejších rolích na širší nominaci na Thálii," napsal po premiéře divadelní recenzent J. P. Kříž a udělil jí nadprůměrných 90%.

O čem hra pojednává? „Starý pan Pollit se vrací z nemocnice. Všichni, kromě něho a jeho manželky vědí, že umírá. On však posílen falešnými nadějemi i svou buldočí povahou se pokouší vyřešit složitá rébus - komu odkáže své miliony. Významnou spojenkyni nalezne ve své snaše – kočce Maggie," těmito slovy popisuje děj hry dramaturgyně Iva Šulajová. „Skvělé rodinné drama, za které Williams obdržel v roce 1955 už svou druhou Pulitzerovu cenu, patří k tomu nejlepšímu, co můžeme divákům nabídnout," dodává dramaturgyně.

„Hradišťské divadlo se již několik let nachází v zenitu vlastních snah o výraznou dramaturgii podpořenou jedinečnými režiemi a skvělými hereckými výkony," pokračuje v recenzi J. P. Kříž. „V úplně jiné než poněkud již okoukané poloze „lišky Bystroušky" září především Jitka Josková v roli Maggie. Zoufalá žena se marně snaží zachránit manželství s alkoholikem a bisexuálem Brickem v podání Tomáše Šulaje," vyzdvihl recenzent výkony úspěšných uherskohradišťských herců a přidal jména Zdeňka Trčálka, Kláry Vojtkové a Pavla Majkuse v dalších rolích.

„Už když jsme Kočku zkoušeli, věděli jsme, že pracujeme na výjimečné látce," říká představitelka titulní role Jitka Josková. „Williamsova hra je zkrátka skvostná. A když k tomu přidáte výborného režiséra Michala Zetela a všechny mé kolegy, se kterými je radost potkávat se nejenom na jevišti, ale také v zákulisí, je to ideální konstalace."

Divadelníci se mohou radovat i z velkého diváckého zájmu, a to navzdory tomu, že publikum vyhledává především komedie a muzikály. „Poslední představení minulý čtvrtek bylo vyprodáno, na reprízu 24. dubna zbývá posledních dvacet lístků," potvrzuje Blanka Kupová z programového oddělení divadla. „Bude vás od úzkosti mrazit z toho zmaru!" slibuje v závěru recenze J. P. Kříž.(kaj)