Nejde však o úplně první uvedení pásma plného nezapomenutelných písniček Osvobozeného divadla.

„Bývalý herec a skvělý skladatel a klavírista Ivo Kučera toto pásmo sestavil už 
v sedmdesátých letech minulého století. Ve zlínském divadle jej tehdy premiéroval poprvé, spolu s dnešním hercem Slováckého divadla Pavlem Majkusem se k němu vrátili v roce devadesát šest. Na prknech Malé scény se tak bude jednat už o třetí uvedení,“ popsal vznik inscenace produkční agentury Pierrot Ivan Vacke.

S nápadem Iva Kučery, který dlouho žil v Americe a nyní se vrátil do České republiky, aby se k písním Jaroslava Ježka vrátili v Uherském Hradišti, okamžitě souhlasil.

„Jednak se mi tím skvěle strefil do vkusu, a navíc letos uplyne sedmdesát let od smrti tohoto významného skladatele,“ dodal Ivan Vacke. Představení popisuje jako hudebně dramatickou sondu do života geniálního hudebního tvůrce. „Je to díky písničkám zdánlivě odlehčené téma. Ale vzhledem k tomu, že prostřednictvím scének nahlédneme i do pohnutého života Jaroslava Ježka, je to v této kombinaci působivá záležitost,“ zamýšlí se Ivan Vacke.

Pavel Majkus, David Vaculík, Petr Čagánek a hostující Ivo Kučera a Jiří Wilka pásmo 3 strážníci poprvé odehrají v pondělí 5. března na Malé scéně Slováckého divadla. Další reprízy herci naplánovali na pondělí 12. a 26. března.

Petra Kučerová