"Díky Rozsudku jsme mohli nahlédnout pod pokličku soudních procesů a prožít si spolu s hlavními postavami celý ten maraton rozhodování a dokazování,” říká herec Josef Kubáník, který si stejně jako v předchozích dílech zahrál postavu obhájce.

Spolu s ním se na obrazovkách objeví i další tváře uherskohradišťských prken, například Martin Vrtáček, Pavel Majkus či Anna Pospíchalová.

“Důležité je, že všechno jsou autentické příběhy, které se opravdu staly a diváci budou moct díky televizní rekonstrukci sledovat, jak se k němu soudci postavili,” říká spoluautor projektu Petr Jančárek, který byl zároveň i režisérem několika epizod.

Na televizních obrazovách se tak znovu odehrají mediálně propírané kauzy, jako například ta, když do té doby seriózní pár okradl bezdomovce o jeho výhru ve sportce, až po méně známé, ale o to zajímavější případy.

“Ať jde o násilné trestné činy, jako jsou vraždy, těžká ublížení na zdraví, domácí násilí, ale i zamotané dopravní nehody a spoustu dalších,” vyjmenovává Petr Jančárek.

Jak si se všemi nástrahami soudních procesů postavy poradí, to prozradí seriál Rozsudek, který odstartoval už v pondělí 2. září.