Co pro to musela udělat? Vyhrát ve velké hře, kterou vyhlásilo Slovácké divadlo, Slovácký deník a televize Slovácko.

Podstata soutěže byla jednoduchá. Kdo přivede divadlu nejvíce nových předplatitelů, ten může vystoupit na prkna, která znamenají svět. Jmenovaná divačka byla nejpilnější. Díky ní přibylo Slováckému divadlu přes šedesát předplatitelů. „Oslovovala jsem přátele, kolegy, známé. Nebylo tak těžké přesvědčit je, protože Slovácké divadlo má opravdu vynikající pověst,“ přiznala sympatická blondýnka. Sama navštěvuje divadlo v Uherském Hradišti už několik let.

„V poslední době jsem neviděla jediné špatné představení. Donaha! jsem zhlédla jen dvakrát, protože se těžko shánějí lístky, ale jsou tituly, na kterých jsem byla i pětkrát. Slovácké divadlo je pro mě drogou.“ V pátek byla před představením přece jen trochu nervózní, a to i přesto, že absolvovala řádnou zkoušku.

„Pořád jsem se bála, že něco zkazím, že nebudu hercům stačit. Byli ale skvělí. Mohu potvrdit, že slova o tom, že v divadle vládne skvělá atmosféra, jsou pravdivá,“ poznamenala.

Spokojení byli i sami divadelníci. „Bylo vidět, že Katka zažívá něco, co si zatím jen představovala. Těší nás, že můžeme plnit lidem sny. Určitě budeme v podobných aktivitách pokračovat,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Muzikál Donaha! v režii Radka Balaše patří k nejlepším titulům svého žánru na Moravě. Má za sebou přes šedesát vyprodaných repríz a spoustu cen. „Spolu s komediemi Rychlé šípy a 1+2=6 patří Donaha! k nejrychleji vyprodaným titulům,“ přiznává Marie Svozilová z programového oddělení divadla. V pátek přineseme s Katarínou Ďuricovou rozhovor.

Josef Kajetán