„Scénickým čtením se s kolegy věnujeme více než deset let a nechceme diváky pouze seznámit s knihou, kterou právě čteme a hrajeme. Také jim chceme každou produkcí ukázat, že i oni sami si mohou vzít jakoukoliv jejich oblíbenou knížku a zkusit si s ní takto pohrát,“ prozrazuje David Vacke, herec a režisér agentury Pierrot, která celý festival organizuje.

Od 6. do 29. června se diváci mohou postupně těšit na Pohádky Miloše Macourka, napínavý příběh Útěk Kryšpína N., Werichovu pohádku O rybáři a jeho ženě či Čapkovu Pošťáckou pohádku.

Prožijí také Dobrodružství pavouka Čendy, poznají Alenku v kraji divů, budou se bát s Čarodějnicemi Roalda Dahla a zásluhou kouzelného atlasu se ocitnou v roce 1918 a stanou se svědky vtipného i dramatického příběhu Veroniky Válkové Vznik ČSR 1918 aneb Velezrada se trestá.

Představení se odehrají na nádvoří ZUŠ Uherské Hradiště (Mariánské náměstí), v případě nepříznivého počasí pak v sále této umělecké školy. Jedinou výjimku učiní Rybář a jeho žena, se kterými se diváci setkají 10. června na heliportu Uherskohradišťské nemocnice u příležitosti akce Den pro rodinu.

„Většinou hrajeme naše scénická čtení v rámci dopoledních školních produkcí a navíc stále častěji zcela mimo náš region, tak věřím, že diváci z Hradiště a okolí této naší nabídky využijí, a že si společně s dětmi i jejich rodiči naše představení naplno užijeme,“ zve na Festival scénického čtení David Vacke, kterého na jevišti doplní Tereza Hrabalová, Irena Vacková a Jiří Hejcman.