Jeho hendikepované obyvatele přijeli dokonce navštívit jejich kamarádi z podobných zařízení v Medlovicích, Uherského Brodu, uherskohradišťské charity i družební školy v Trenčianské Teplé. Společenská místnost se tak rychle zaplnila fotbalovými i hokejovými dresy, taneční rytmus udávala hudba a rozhodčí s píšťalkami. Radost účastníkům udělaly různé soutěže včetně vyhlášení nejlepší masky.

V úvodu programu převzal vedoucí domova Pavel Hašek spolu s ředitelem uherskohradišťských sociálních služeb Bronislavem Vajdíkem šek na více než 22 tisíc korun od starostky Kunovic Ivany Majíčkové. Peníze se vybraly v adventní sbírce, kterou město každoročně pořádá.

„Z této částky doplatíme již zakoupené osvěžovače vzduchu, které slouží klientům, jimž se špatně dýchá. Pořídíme také dětský inhalátor a pokud ještě něco zbude, tak i CRP přístroj, který určuje hladinu různých látek v krvi a usnadňuje tak vyšetření našich obyvatel," popsal využití daru vedoucí domova Pavel Hašek.

Dodal, že dotace od ministerstva práce a sociálních věcí se každým rokem krátí, takže jakákoliv koruna navíc má pro jeho zařízení v současnosti cenu zlata.