Od příštího týdne se divákům představí komediální novinka s názvem Popel a pálenka. V hlavní roli opět vystoupí legendární Květa Fialová.

„Harold a Maude je hra, která mě provází celým mým životem. Před mnoha lety jsem ji viděla s Merinkou Rosůlkovou a mladinkým Viktorem Preissem a pak jsem ji sama třikrát hrála. Třetí nastudování, to ve Slováckém divadle, bylo pro mě nejsilnější a nejzásadnější," nechala se slyšet dnes třiaosmdesátiletá Květa Fialová.

Inscenace měla premiéru v lednu 2010 a stala se jednou z největších uherskohradišťských událostí posledních let. Důkazem je nejenom Cena Thálie pro představitelku Maude, ale také záznam pro Českou televizi, který se stal nejsledovanějším pořadem toho večera na ČT2. Výjimečnost inscenace potvrzují i slova recenzenta Davida Kroči. „Inscenace Harold a Maude ve Slováckém divadle stojí za pozornost nejen pro pravdivé herectví Květy Fialové a Josefa Kubáníka. Nabízí setkání se silně artikulovaným tématem, jež je v dnešní době navýsost potřebné." Diváci to věděli. Přes tři roky přijížděli do Hradiště z celé republiky, výjimkou nebyli ani návštěvníci z Kladna, Děčína, Liberce.

„Loučení přijde v magickou chvíli," přibližuje ředitel Igor Stránský. Maude je osmdesát let, paní Květa si splnila sen, když ji začala hrát v osmdesáti letech a nás v pátek čeká osmdesátá repríza," vysvětluje. Hned ale dodává, že smutno v divadle rozhodně nebude. Už příští týden diváky čeká nová komedie s Květou Fialovou. Ponese název Popel a pálenka a divadelníci slibují, že se publikum bude tentokrát hlavně bavit. „Je to komedie o tom, jak jedna čerstvá vdova převeze celé příbuzenstvo, které ji chce připravit o majetek," přibližuje režisér Igor Stránský a připomíná, že vedle Květy Fialové se divákům představí Jaroslava Tihelková, Monika Horká, Josef Kubáník, Alžběta Kynclová, Jiří Hejcman a Vladimír Doskočil. Premiéra se uskuteční 13. dubna. (kaj)