Příběh osmdesátileté hraběnky a mladého muže se ten den stal nejsledovanějším pořadem ČT2.

„Moc nás to těší. Je to důkaz, že inscenace Slováckého divadla patří mezi to nejlepší, co je u nás v republice k vidění a diváci to vědí,“ je přesvědčený ředitel a zároveň i režisér inscenace Igor Stránský.

Od premiéry v lednu 2010 je komedie stále beznadějně vyprodaná a mnoho diváků si ji tak nechtělo nechat ujít alespoň na obrazovkách. Vždyť představitelka Maude Květa Fialová získala za její ztvárnění nejprestižnější herecké ocenění – Cenu Thálie.

„U televizí sedělo skoro 150 tisíc diváků. To je nejvíc ze všech odvysílaných inscenací divadla,“ říká představitel Harolda a mluvčí souboru Josef Kubáník. Zároveň vypočítává, že kdyby měl inscenaci vidět v divadle stejný počet diváků, musela by se hrát přes dvacet let a potřebovala by téměř 400 repríz.

„Rádi bychom obrovský divácký zájem uspokojili, ale není v našich silách hrát inscenaci častěji. Musíme myslet i na další naše hry a také bychom rádi přijeli do ostatních divadel, která chtějí Harolda a Maude vidět,“ dodává ředitel Stránský, jenž si uvědomuje, že vidět životní výkon Květy Fialové naživo je s televizní obrazovkou nesrovnatelné.

„Počítáme, že po odvysílání se zájem ještě znásobí,“ myslí si.

Hned druhý den po televizním vysílání se hra Harold a Maude hrála ve Slováckém divadle, v neděli s ní divadelníci zamířili do Brna na festival Trialog. Pokaždé se na konci tleskalo vestoje. Herecká dvojice Josef Kubáník Květa Fialová ale nezahálí.

V lednu se představila v hlavních rolích dojemného příběhu Oskar a růžová paní o těžce nemocném chlapci a jeho oddané ošetřovatelce. I on strhnul diváky a všechna dostupná představení jsou vyprodána.

„Na duben plánujeme mimořádnou reprízu, snad to divákům udělá radost,“ slibuje ředitel.