„Návštěva Vatikánu byla pro mě silným zážitkem, který jsem prožívala jako obrovskou milost. Milost v tom, že jsem mohla doprovodit prezidenta republiky při návštěvě Svatého otce a prožít několik hodin v srdci římskokatolické církve," skládá studentka slovo ke slovu. I z jejího dalšího nadšeného vyprávění je jasné, že to co říká, má zažité, že si za tím stojí.

„Už cesta letadlem na letiště Ciampino v Římě byla pro mě velkým zážitkem. Bylo nádherné vidět svět shora, zvláště když jsme letěli nad Alpami. Itálie mě okouzlila krásnou přírodou a památkami, které vyjadřovaly krásu lidské víry," přibližuje Magdaléna Krchňavá plná nadšení 
z pátečních zážitků s prezidentem, delegací i pěveckým ansámblem Stojanova gymnázia ve Vatikánu.

„Zdá se mně to až neuvěřitelné, ba přímo malý zázrak, že jsem mohla jet se sborem našeho gymnázia na posvátné a Bohem požehnané místo, a to do Vatikánu a k papeži. Tak krásný pocit nemůže člověk zažít každý den, ale jen jednou za život," plane nadšením Magdaléna. Na chvíli se zamyslí, podívá kamsi do dálky a začne popisovat zážitky a pocity 
z audience u Svatého otce. Pocity, které se jí jen velmi těžko líčí. „Měla jsem velkou radost a zároveň i strach, protože jsme byli na audienci spolu s osmnáctiletým Denisem Janoškem nikoliv sami za sebe, ale za pěvecký sbor i Stojanovo gymnázium," vžívá se studentka do situace při přijetí u hlavy katolické církve.

Delegace velehradského gymnázia přivezla papeži symbolický dar v podobě maličkého kousku Velehradu. Byla to křišťálová váza naplněná kamínky. „Každý kamínek byl jednou modlitbou ,Otče náš', kterou se modlil některý ze studentů gymnázia na podporu trpících křesťanů ve válečných konfliktech celého světa," popisuje Magdaléna pozornost pro papeže, 
s nímž si mohla podat ruku, chviličku naslouchat jeho slovům, protože na velké řeči nebyl čas.

„Denis oslovil Svatého otce a pozdravil ho za nás za všechny, ale také vysvětlil symboliku našeho daru. Já pak dodala jen krátké poděkování," říká stroze zpěvačka a studentka gymnázia. Svěřuje se, že už pouhý pohled na papeže Františka prozrazuje jeho obrovskou lásku k lidem, obětavost a zejména pokoru.

Před odletem do Vatikánu byla informována, že musí mít při audienci u hlavy církve důstojné oblečení. Podmínkou byla sukně sahající pod kolena a zahalená ramena.

„Doma jsem nesehnala černou sukni a bílou halenku, jenž by se daly obléct na návštěvu u papeže. Vzala jsem si tedy bílé šaty s krátkým rukávem, na ně jsem si oblékla béžový svetřík. Make-up a rtěnku nepoužívám," vysvětlí křesťanka Magdaléna Krchňavá a dodá, že pro ni bylo přijetí u papeže Františka tím nejkrásnějším a nejvyšším stupněm toho, co může člověk v životě zažít.

„Od Svatého otce jsme s Denisem dostali minci. Na její jedné straně je papež s chlapcem, na té druhé je vyobrazena křesťanská rodina, která si čte Bibli. V pozadí je kostel," popisuje Buchlovanka vzácný dárek od papeže Františka, který jí bude dodávat sílu do života.

Související Studenti přivezli papeži Františkovi kousek Velehradu